R E K L A M A

Ile kosztuje wyprodukowanie Xiaomi Mi 10 5G?

Opublikowane:

W Chinach Xiaomi Mi 10 5G sprzedawany jest za równowartość 573-673 dolarów (w zależności od wersji). To 140 dolarów więcej niż kosztował poprzedni model z tej serii. Wzrost ceny ma się wiązać z ulepszeniami wynikającymi z zastosowania droższych komponentów.

Serwis Techinsights obliczył, ile mogło kosztować wyprodukowanie jednego egzemplarza modelu Xiaomi Mi 10 5G z 12/256 GB pamięci, bazując na cenie jego podzespołów. Ze szczegółami rozebrania smartfona na części i oszacowania ich kosztów możecie zapoznać się w artykule Xiaomi Mi 10 teardown analysis.

Okazało się, że według wymienionego serwisu koszt produkcji Xiaomi Mi 10 wynosi 440 dolarów - przypomnijmy, że w Chinach tę wersję można kupić za ok. 670 USD. Co oczywiście nie oznacza, że w kieszeni producenta zostaje 230 dolarów - trzeba jeszcze doliczyć koszty jego zaprojektowania i wytworzenia, promocji, podatków i in. Ale wyraźnie pokazuje to, że Xiaomi nie zarabia dużo na sprzedaży swoich flagowców i ma znacznie skromniejszą marżę od innych producentów. Dla porównania, koszt iPhone'a 11 Pro Max z 512 GB pamięci wynosi 490,50 dolarów, a w Stanach Zjednoczonych sprzedawany jest on za 1184 dolarów.

Źródło: Gizchina, TechInsights

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!