R E K L A M A

Najpopularniejszy smartfon świata to...

Opublikowane:
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Nie zgadniecie! iPhone XR! Dalszy ciąg listy najlepiej sprzedających się modeli w 2019 roku jest równie zaskakujący.

Opublikowany przez firmę Omdia raport Smartphone Model Market Tracker obejmuje listę dziesięciu smartfonów, które sprzedały się w największej ilości. Mowa o całości globalnego rynku, bez podziału na poszczególne kraje czy regiony. Lista jest zaskakująca, pokazuje bowiem, że poza czterema (!!!) smartfonami Apple, najlepiej sprzedają się modele reprezentujące korzystny stosunek możliwości do ceny. A zatem, jeśli nie iPhone, to niedrogi model o dobrym wyposażeniu. Zresztą, zobaczcie sami:

iPhone XR (czyli wcale nie najnowszy i najdroższy model Apple) znalazł ponad 46 mln nabywców. Kolejny - iPhone 11 - o niecałe 10 mln mniej. Kolejne trzy miejsca zajmują średniaki Samsunga, Galaxy A10, A50 i A20, z wynikami rzędu 20-30 mln. Dalej znów mamy modele Apple (iPhone 11 Pro Max, iPhone 8 i iPhone 11 Pro, przedzielone jedynym rodzynkiem, który nie pochodzi od Samsunga czy Apple, czyli Redmi Note 7. Podejrzewam, że spore zasługi w 16,4-milionowej sprzedaży wystarczającej do zajęcia ósmego miejsca, mają klienci z Indii - ale może i my dołożyliśmy swoją cegiełkę... Stawkę zamyka kolejny Samsung - Galaxy J2 Core.

Warto zerknąć na porównanie z rankingiem z 2018 roku. Widać, że poza modelami serii iPhone 11, do zestawienia za 2019 rok nie załapał się żaden flagowiec innego producenta - choć w 2018 mieliśmy na liście aż dwa topowe Samsungi. Z listy zniknął też Huawei, którego miejsce - z bardzo podobną ilością sprzedanych sztuk - zastąpił w tym roku reprezentant Redmi. Nie wiem jak was, ale mnie zaskakuje brak na tegorocznej liście modeli chińskich marek (poza rzeczonym Redmi). Wygląda na to, że za większość sprzedaży smartfonów na świecie wciąż odpowiada rynek amerykański, zdominowany przez Apple, zaś chiński i indyjski, choć ogromne i chłonne - nie wpływają aż tak za układ sił. Chyba, że i tam pokochano telefony Apple...

Na podstawie informacji Appleinsider

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Edi
Moim zdaniem bardziej opłacalny byłby zakup noki N8 w dzisiejszych czasach, ponieważ ona pozwalała na wiele więcej od jakiego kolwiek iphona... ludzie kupuja bo jest to modne ale zauważam, ze kupuja to osoby którym nie zależy na funkcjach zapisu pamięci. I maja gdzies to ze urządzenie ma sie dostosować do nich bo wg. Apple to użytkownik w pewnym stopniu ma sie dostosować.
.134.102.170 | 27 Feb 2020, 21:02