R E K L A M A

Oppo planuje własny procesor oraz duży zoom dla Find X2 Pro

Opublikowane:
Tak ma wyglądać nowy Find X
Tak ma wyglądać nowy Find X
fot. Slashleaks

Dwie drobne ploteczki o Oppo. Firma planuje stworzenie własnego, autorskiego układu SoC, zaś nadchodzący model Find X2 Pro ma otrzymać potężny zoom.

Oppo ma ambitne plany. Chce stworzyć własny procesor, by częściowo uniezależnić się od zewnętrznych dostawców. Na razie wiadomo jednak tylko tyle, iż trwają różne prace, a całe przedsięwzięcie kryje się pod kryptonimem "Mariana Plan". Nazwa nawiązująca do Rowu Mariańskiego ma oznaczać, że jest to wyjątkowo trudna inwestycja. Oppo twierdzi, że nowy układ ma służyć jedynie uzupełnieniu gamy aktualnie wykorzystywanych podzespołów i nie chodzi o całkowite przejście na własne SoC. Przede wszystkim, na razie nie wiadomo jeszcze, czy mowa o procesorach dla smartfonów, czy np. dla akcesoriów, jak słuchawki czy smartwatche. Na konkretniejsze wieści musimy jeszcze poczekać.

Nadchodzący model Find X2, a konkretniej jego wariant Pro, ma ponoć otrzymać 13-megapikselowy aparat z peryskopowym obiektywem, dającym duży stopień przybliżenia. Mówi się o zbliżeniu 60x - ale oczywiście w rozwiązaniu hybrydowym, łączącym zbliżenie uzyskane obiektywem z obróbką cyfrową. Zoom bezstratny byłby mniejszy, ale podobno i tak lepszy, niż we wcześniejszym Reno 10x Zoom.

Na podstawie informacji Weibo i CNbeta

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!