R E K L A M A

Xiaomi Mi Mix Alpha - oglądamy w naturze

Opublikowane:
Xiaomi Mi Mix Alpha
Xiaomi Mi Mix Alpha
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Xiaomi otworzyło dziś w Warszawie swój kolejny salon firmowy. Otwarcie było okazją do obejrzenia koncepcyjnego modelu Xiaomi Mi Mix Alpha.

Xiaomi Mi Mix Alpha imponuje wyglądem. Jego wyświetlacz zwany Surround Display otacza przód, boki i tył obudowy - właściwie, cały smartfon jest ekranem. Pozostawiono tylko wąski pasek na wysokości aparatu fotograficznego. Dzięki temu, współczynnik screen-to-body ratio wynosi rekordowe 180,6%. W ekranie zintegrowano czytnik linii papilarnych oraz głośnik, a górę i dół obudowy wieńczy metalowa, prosto ścięta ramka.

Wnętrze telefonu jest równie imponujące - mamy tam Snapdragona 855+, pamięć 12+512 GB, modem 5G oraz akumulator o pojemności 4050 mAh z szybkim ładowaniem 40 W. Z racji budowy urządzenia, aparat fotograficzny jest tylko jeden - za to potrójny, z imponującą matrycą główną 108 Mpx (f/1.69), 20-megapikselowym modułem szerokokątnym (117 st., f/1.28) i aparatem 12 Mpx z teleobiektywem f/2.0.


Samsung Galaxy Fold - wideorecenzja
wideo: mGSM.pl przez YouTube

Interfejs telefonu jest specyficzny - wykorzystuje koncepcję dwuekranową, gdzie obrócenie obudowy powoduje przerzucenie interfejsu na drugą stronę urządzenia i pozwala na kontynuowanie działań bez przerwy oraz kadrowanie zdjęć selfie. Telefon wykrywa przypadkowe dotknięcia i ignoruje je, pozwalając na normalną interakcję z interfejsem. Niestety, nie było nam dane wypróbować interfejsu w działaniu...

Xiaomi Mi Mix Alpha jest konceptem, nie przewidywanym do normalnej sprzedaży. Z tego też powodu demonstracja ograniczona była jedynie do obejrzenia urządzenia "z zewnątrz". Bardzo żałuję, ale nie dało się niestety zobaczyć więcej.

W Chinach, Xiaomi Mi Mix Alpha był oferowany w bardzo ograniczonej ilości, za równowartość ponad 11 tys. zł, ale obecnie, używane egzemplarze, są oferowane znacznie drożej, jako unikaty. Nam pozostaje tylko nacieszyć oczy widokiem tego ciekawego urządzenia.

Materiał własny

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!