R E K L A M A

Europejska premiera Oppo Reno 2

Opublikowane:
Oppo Reno 2
Oppo Reno 2
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

W Londynie odbyła się dziś europejska premiera smartfonów z rodziny Oppo Reno 2. W europejskiej dystrybucji znajdą się dwa modele, Oppo Reno 2 oraz jego tańszy brat Oppo Reno 2Z.

Oba smartfony mają kilka wspólnych cech. Wśród nich można wymienić charakterystyczną stylizację, z wysuwaną przednim aparatem, jak również paskiem biegnącym wzdłuż tylnej ścianki. Warto podkreślić to, że obiektywy tylnego aparatu nie wystają w ogóle poza obrys obudowy, ale są chronione twardą podpórką O-Dot, również stanowiącą charakterystyczny wyróżnik obu konstrukcji. Tyły obudów pokryte są szkłem Gorilla Glass 5, zaś przody - GG6. W obu modelach znajdziemy również akumulatory o pojemności 4000 mAh z technologią szybkiego ładowania VOOC 3.0, napełniającą baterię w 85 minut. Seria Reno 2 wykorzystuje firmowy interfejs ColorOS 6.1, z obsługą gestów, tematów ekranowych czy Inteligentnym asystentem - specjalnym menu, podsuwającym najważniejsze skróty. Telefony mają również preinstalowane aplikacje do konserwacji systemu, jak też zestaw najpotrzebniejszych aplikacji narzędziowych, w tym program do edycji filmów Smart Video Editor.


Oppo Reno 2 - pierwsze wrażenia
wideo: mGSM.pl przez YouTube

Głównym modelem w rodzinie jest Oppo Reno 2, który został wyposażony w 6,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 2400x1080 pikseli, ze zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych oraz trybem ochrony wzroku przed szkodliwym światłem niebieskim. 16-megapikselowy aparat do selfie (wspierany diodą LED) ukryto w charakterystycznej "płetwie", wysuwającej się z górnej ścianki obudowy. Mechanizm ma trwałość gwarantowaną na 200 tys. cykli, a także system automatycznego chowania się w razie wykrycia upadku telefonu, zaś sam aparat oferuje zaawansowany tryb upiększania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

A skoro mowa o aparacie, to na tyle znajdziemy zgrabny komplet pod przewodnictwem 48-megapikselowej matrycy IMX586 z obiektywem o przysłonie f/1.7 i optyczną stabilizacją. Kolejny moduł - to 8 megapikseli i obiektyw szerokokątny o polu widzenia 116 stopni (z autofokusem!), a za nim jest jeszcze teleobiektyw f/2.4 i matryca 13 Mpx. Moduł ten zapewnia 2-krotny zoom bezstratny, a także 5-krotny zoom hybrydowy, który wykorzystuje wszystkie trzy główne obiektywy.


Oppo Reno 2 i 2Z prosto z premiery
wideo: mGSM.pl przez YouTube

Technologia łączenia obrazów zapewnia płynne przejście zoomu. Ostatnia, 2-megowa, monochromatyczna matryca zajmuje się portretami. Aparaty mają także trym manualny i nocny, zaś przy zapisie wideo (do 4K) można skorzystać z ultrastabilizacji oraz zoomu mikrofonowego czy dźwięku przestrzennego.

Sercem telefonu jest ośmiordzeniowy Snapdragon 730G zestawiony z pamięcią 8+256 GB. Pamięć wewnętrzną można rozbudować kartą w hybrydowym slocie. Dodatkowo, dla graczy wprowadzono w menu specjalny tryb gry, a także technologie Hyper Boost 2.0, Frame Boost 2.0 i Touch Boost 2.0, poprawiające wydajność i działanie ekranu podczas rozgrywki. Nie zapomniano o wyjściu minijack czy NFC, jest także system audio Dolby Atmos. Smartfon występuje w kolorze czarnym lub niebieskim, a jego cena na polskim rynku to 2299 zł.

Drugi z modeli, Oppo Reno 2Z, to propozycja nieco może okrojona, ale też i tańsza, a wciąż mająca pewne cechy wspólne z droższym modelem. W Reno 2Z wciąż możemy liczyć na 6,5-calowy ekran AMOLED z wkomponowanym czytnikiem papilarnym, ale otoczony nieco szerszą ramką i mający minimalnie mniejszą rozdzielczość - 2340x1080 pikseli. Współczynnik screen-to-body wynosi tu 91,1%, podczas, gdy w Reno 2 jest o 2% wyższy. Pamięć operacyjna wciąż ma aż 8 GB, ale wewnętrzną zmniejszono do (wciąż przyzwoitych!) 128 GB.

W modelu tym zastosowano procesor MediaTek Helio P90, zaś przedni aparat fotograficzny chowa się już w nieco bardziej konwencjonalny sposób. Zmodyfikowano też nieco tylny aparat fotograficzny: stracił on stabilizację głównej matrycy, a aparat z teleobiektywem ustąpił miejsca drugiej matrycy 2 Mpx. Ona, podobnie, jak czwarta z matryc, dba o portrety - ale zapisuje obraz w kolorze. Ten model występuje w nieco bardziej klasycznej kolorystyce - w czerni lub bieli. Specyfikacja jest nieco obniżona względem bazowego modelu - zatem i cena musi być odpowiednio niższa - i wynosi 1699 zł.

materiał własny

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!