R E K L A M A

Xiaomi Mi Mix Alpha - ekran, wszędzie ekran!

Opublikowane:
Xiaomi Mi Mix Alpha
Xiaomi Mi Mix Alpha
fot. Xiaomi via Twitter

Kolejnym z zaprezentowanych dziś modeli Xiaomi jest Mi Mix Alpha z niesamowitym wyświetlaczem, otaczającym przód, boki i tył obudowy.

Zachodzący na boki i tył wyświetlacz wygląda niesamowicie - właściwie cały smartfon jest ekranem - pozostawiono tylko wąski pasek na wysokości aparatu fotograficznego. Dzięki temu zabiegowi, współczynnik screen-to-body ratio wynosi rekordowe 180,6%. Niestety, urządzenie z ekranem Surround Display to tylko koncept, który na razie nie trafi do komercyjnego obiegu. A szkoda, bowiem sprzęt wygląda naprawdę ciekawie, a do kompletu ma też mocne wnętrze.

Znajdziemy w nim Snapdragona 855+, pamięć 12+512 GB, modem 5G oraz akumulator o pojemności 4050 mAh z szybkim ładowaniem 40 W. Z racji budowy, w urządzeniu rolę głośnika przejmie ekran, a aparat fotograficzny będzie jeden - za to potrójny, z imponującą matrycą główną 108 Mpx (f/1.69), 20-megapikselowym modułem szerokokątnym (117 st., f/1.28) i aparatem 12 Mpx z teleobiektywem f/2.0.

Gwoździem programu pozostaje jednak ekran, który - choć jest jedną całością - pozwolił na realizację koncepcji interfejsu dwuekranowego. Telefon wykrywa przypadkowe dotknięcia i ignoruje je, pozwalając na normalną interakcję z interfejsem. Obrócenie obudowy - powoduje przerzucenie interfejsu na drugą stronę urządzenia i pozwala na kontynuowanie działań bez przerwy. Urządzenie - jako koncepcyjne - nie jest przewidziane do sprzedaży - ale gdyby było, kosztowałoby 20 tys. juanów, czyli 2,8 tys. dolarów albo 11200 zł.

Na podstawie informacji Xiaomi via Twitter

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
zaq
Właśnie takie pomysły nazywają się INNOWACYJNOŚCIĄ, którą kilka lat temu szczyciło się jabłko a dziś jest tylko zjadaczem swojego ogona.
Kibicuję Xiaomi, aby jak najwięcej z tej koncepcji weszło do użytku powszechnego.
Super!
.31.89.57 | 24 Sep 2019, 12:09