R E K L A M A

MWC19: FlexPai od Royole - składany Chińczyk na żywo

Opublikowane:

Royole stawia na elastyczne ekrany - ta chińska firma zaprezentowała swój składany smartfon i przed Samsungiem, i przed Huawei. O FlexPai usłyszeliśmy już pod koniec października ubiegłego roku, a na MWC mieliśmy okazję sprawdzić, jak prezentuje się na żywo.

Czy nam się to podoba, czy też nie, składane smartfony coraz częściej pojawiają się w ofertach producentów. Na razie w formie ciekawostki, wyprzedzenia konkurencji lub zaprezentowania kunsztu prac działów R&D, ale za kilka lat urządzenia z elastycznymi wyświetlaczami mogą zastąpić tradycyjne komórki.

FlexPai od Royole - składany Chińczyk na żywo
wideo: mGSM.pl przez YouTube

Royole wyprzedził globalne koncerny i już w ubiegłym roku zaprezentował prototypową wersję swojego składanego smartfonu/tableta. Po rozłożeniu ma on przekątną 7,8 cala i rozdzielczość 1920 x 1440 pikseli. Ponoć ekran ma znieść 200000 cykli składania, co daje mniej więcej 100 cykli dziennie przez 5 lat. Smartfon ma 6 GB RAM-u i procesor Snapdragon 855 może pracować w sieciach 5G, ma podwójny aparat i akumulator o pojemności 3800 mAh. Pracuje pod kontrolą Androida z nakładką Water OS.

A tak Royole FlexPai prezentuje się na żywo:


Oczywiście zaprezentowana na CES i MWC wersja nie jest ostateczna i na pewno nie trafi jeszcze na rynek - najwcześniej ma się to zadziać pod koniec roku.

A to jeszcze inne przykłady zastosowań elastycznych wyświetlaczy od Royole:Autor: Adam Łukowski

Autor: Jacek Filipowicz

Materiał własny

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!