R E K L A M A

FlexPai od Royole - elastyczna ciekawostka z Chin

Opublikowane:
Royole FlexPai
Royole FlexPai
fot. Royole via PRnewswire

Nie Samsung, nie Huawei, nie LG - ale niezbyt u nas znana chińska firma Royole zaprezentowała składane urządzenie mobilne FlexPai z elastycznym ekranem.

Napisałem "urządzenie", bowiem przedstawionego dziś w Chinach Royole FlexPai nie sposób nazwać smartfonem, a i do miana tabletu jakoś niezbyt pasuje... Tak naprawdę, o urządzeniu wiemy tylko tyle, ile podano w chińskim serwisie Weibo oraz informacji prasowej. Witryna produktowa - w momencie pisania tego artykułu - jest niestety nieczynna.

Według udostępnionego tam opisu, FlexPai ma elastyczny ekran, który po rozłożeniu ma rozmiar 7,8 cala, a po zgięciu - ok. 4 cali. Urządzenie wykorzystuje nowy procesor Qualcomm'a, zbudowany w procesie litograficznym 7 nm i gotowy na obsługę sieci 5G - można zatem przyjąć, że chodzi o Snapdragon 8150. Wygląda na to, że tabletosmartfon FlexPai to pierwsze urządzenie wykorzystujące ten układ. Do kompletu jest 6 lub 8 GB RAM-u oraz 128, 256 albo 512 GB pamięci wewnętrznej, a także szybkie ładowanie baterii ROcharge.

Wisienką na torcie jest podwójny aparat fotograficzny z główną matrycą 16 Mpx i 20-megapikselową matrycą za obiektywem szerokokątnym. Aparat jest jeden, co wynika ze specyficznej konstrukcji urządzenia. Ceny tego cudu techniki mają zaczynać się od 9000 juanów, czyli 1290 USD albo 4935 zł.

Informacja ta - choć brzmi niewiarygodnie - jest prawdziwa. Potwierdzają ją choćby zdjęcia - nie tylko z premiery, ale i z prezentacji działającego urządzenia. Pytanie - czy "to" rzeczywiście działa, ile zgięć ekranu wytrzyma i czy faktycznie jest już gotowe do sprzedaży w sklepach. Jeśli tak - to wielkie światowe koncerny chyba dostały od Chińczyków pstryczka w nos...

Na podstawie informacji PRnewswire, Royole i Weibo 1, 2 via @OnLeaks

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
marcus
Wszystko fajnie!Rewelacja!Tylko Chinczycy nie pomysleli,zeby ten tabletosmartfon zginal sie w druga strone,ekranem do srodka,to by mialo sens.A tak to trzeba bedzie do niego specjalny futeral zeby ekran sie nie zniszczyl.Chyba ze,zgina sie tez w druga strone,ale nie pokazali tego na zdjeciach?
.254.102.150 | 05 Nov 2018, 20:11