R E K L A M A

HTC Desire 12s - budżetowa nowość z Tajwanu

Opublikowane:
HTC Desire 12s
HTC Desire 12s
fot. HTC

HTC nie rozpieszcza nas nadmiarem premier, ale czas przypomnieć sobie o tajwańskim producencie, bowiem niespodziewanie wypuścił właśnie nowy model - HTC Desire 12s.

HTC Desire 12s to kolejny - po Desire 12 i 12+ - model z budżetowej serii. Co ciekawe, HTC Desire 12s różni się nieco stylizacją od obu wspomnianych telefonów. W nowym smartfonie zastosowano dwubarwny tylny panel, nawiązujący do droższego U12 Life. Desire 12s zwraca również uwagę nietypowym umiejscowieniem oprawki aparatu fotograficznego - "jeszcze nie na środku obudowy, ale już nie w rogu"... Obok aparatu zauważymy jeszcze czytnik linii papilarnych.

Przód smartfonu - to klasyka: 5,7-calowy ekran HD+, bez notcha czy otworków... Pod ekranem pracuje Snapdragon 435, zestawiony z pamięcią operacyjną o pojemności 3 lub 4 GB, która z kolei występuje w parze z dwoma wariantami pamięci wewnętrznej - 32 lub 64 GB. Osobliwością HTC Desire 12s jest identyczna rozdzielczość aparatów fotograficznych - zarówno przedni, jak i tylny są pojedyncze, 13-megapikselowe. Aparaty różnią się obiektywami - przedni ma przysłonę f/2.2, tylny - f/2.0 i PDAF. Oba aparaty wyposażono w diody LED, przy czym w przypadku tylnego, dioda "udaje" dodatkowy obiektyw, by było modnie i ładnie.

HTC Desire 12s nie jest mocarzem, ale ma przyzwoity akumulator - 3075 mAh - a do tego NFC, co jest rzadkością w azjatyckich modelach tej klasy. Na pokładzie mamy jeszcze minijacka, gniazdo na kartę microSD oraz wszystkie niezbędne moduły łączności. Niestety, Wi-Fi działa tylko w pasmie 2,4 GHz, a systemowe gniazdo to wychodzące już powoli z użycia microUSB. W roli systemu - Android Oreo z interfejsem HTC Sense. Przeliczając z dolarów tajwańskich, cena HTC Desire 12s (zależnie od wersji pamięci) wynosi 195 albo 225 dolarów czyli 730-850 zł.

Na podstawie informacji HTC

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!