R E K L A M A

Xiaomi z 48-megapikselowym aparatem

Opublikowane:
Zdjęcie opublikowane przez Lin Bina
Zdjęcie opublikowane przez Lin Bina
fot. Weibo

Ilość pikseli to nie wszystko, by robić dobre zdjęcia - ale cyferki zawsze się dobrze "sprzedają". Nie dziwi zatem fakt, że Xiaomi sięga po to "narzędzie marketingowe" i szykuje smartfon z aparatem 48 megapikseli.

Jak dotąd, takie rekordowe matryce mieliśmy przed laty w Nokii 808 Pure View, a ostatnio w Mate 20 Pro. Xiaomi pójdzie jednak o krok dalej - i dołoży jeszcze parę mega. Tak przynajmniej wynika z fotograficznej zapowiedzi szefa firmy Lin Bina, opublikowanej w serwisie Weibo.

Lin Bin przesłał zdjęcie pokazujące fragment telefonu. Widać kawałek oprawki (o typowym dla Xiaomi kształcie), diodę LED i napis głoszący 48 MP Camera. Lin Bin dodaje, że używa tego telefonu od pewnego czasu i uważa go za "niezły". Nie wspomina, jaki to model - ale informuje, że zostanie on zaprezentowany w styczniu. Możliwe, że będzie to ulepszony i wzbogacony o 5G (i aparat 48 Mpx) wariant Xiaomi Mi Mix 3 - może Mix 3S...? Styczniowy termin premiery wskazuje, że możemy spodziewać się jej na targach CES - ale to tylko hipoteza.

Nie ma pewności, jaki moduł fotograficzny zostanie tu zastosowany. Rozdzielczość 48 Mpx oferują jak na razie moduły Sony (IMX586) i Samsunga (IsoCell Bright GM1). Jak dotąd, Xiaomi stosowało aparaty obu dostawców, zatem szanse są równe. Podejrzewam, że już niebawem pojawią się szersze przecieki na temat zapowiadanego modelu.

Na podstawie informacji Weibo

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!