R E K L A M A

Samsung pokazał wreszcie swój elastyczny smartfon

Opublikowane:
fot. Samsung przez YouTube

Na Samsung Developer Conference 2018 koreański koncern pokazał wreszcie swój elastyczny telefon. Urządzenie, które zapewne otrzyma nazwę Galaxy V, robi wrażenie, choć wciąż wygląda, jak prototyp.

Możliwe, że "klockowaty" wygląd obudowy zawdzięczamy maskującemu pokrowcowi, a dokłądny wygląd urządzenia poznamy podczas jego "właściwej" premiery - bowiem dzisiejsza sprawiała wrażenie bardziej zapowiedzi, niż pełnej prezentacji urządzenia.

Co ciekawe, Galaxy V ma dwa ekrany. Pierwszy, mniejszy, znajduje się po zewnętrznej stronie. Po rozłożeniu obudowy niczym książki, naszym oczom ukaże się drugi, znacznie większy ekran. Rzeczywiście - jest elastyczny. Prowadzący składał go parokrotnie i nie było widać linii, wzdłuż której ekran jest zginany. Niestety, telefon wygląda na dość gruby, a zewnętrzny ekran zdaje się dość mały, względem reszty obudowy. Ale może to przez maskowanie...?

Zgodnie z oczekiwaniami, nie przedstawiono bliższych szczegółów technicznych dotyczących telefonu, skupiono się na samym ekranie, zwanym Infinity Flex. Przedstawiono po krótce ogólną koncepcję jego konstrukcji, przedstawiono też wizję przyszłości - wyświetlacze zwijane, a nawet rozciągliwe. Pokazano kilka fragmentów interfejsu, ale to właściwie wszystko.

Widać, że Samsung chce wypuścić na rynek produkt dopracowany i kompletny - a z pewnością nie chce ryzykować jakiejkolwiek "wpadki". Pewnie dlatego na elastyczny telefon czekaliśmy tak długo - i jeszcze poczekamy. A na razie koreański gigant zachęca deweloperów do tworzenia aplikacji wykorzystujących w pełni potencjał składanych ekranów. Firma może liczyć na wsparcie Google, ale sama też pomoże deweloperom, publikując API, a także specjalny emulator składanego ekranu oraz zestaw instrukcji.

Na podstawie informacji livestreamu Samsunga

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 3.
33,3% 
 66,7% 
 0,0% 
w pracy z nudow
O nie,czegos takiego bym nie kupil odpada.
.3.229.113 | 10 Nov 2018, 16:11
gosc
Wygląda świetnie. Jedyne co mogliby poprawić to żeby był trochę cieńszy i miał cieńsze ramki wokół ekranu.
Ale prawdziwym problem będzie cena. Samsung i tak już teraz absurdalnie wycenia swoje smartfony np. z serii A.
Coś takiego, co faktycznie byłoby unikatowe na rynku pewnie kosztowałoby 2000 dolarów.
.64.31.69 | 08 Nov 2018, 10:11

chmielu
Poprostu tragedia jakoś nie widzi mi się to coś bo inaczej tego nie można nazwać
.173.144.74 | 08 Nov 2018, 02:11