R E K L A M A

Samsung przedstawia nowy interfejs One UI

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
fot. Samsung przez YouTube

Podczas konferencji otwierającej Samsung Developer Conference 2018 w San Francisco, koreański koncern przedstawił swój nowy interfejs - One UI.

One UI to nowa nakładka na Androida, która zastąpi dotychczas stosowaną Experience. Interfejs zaprojektowano z myślą o telefonach wyposażonych w duże ekrany. One UI ma być zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, niż dotychczasowy interfejs. Przeprojektowano wiele kluczowych elementów, ze szczególnym uwzględnieniem uproszczenia terminologii oraz poruszania się pomiędzy opcjami.

Interfejs przygotowano tak, by obsługa była możliwa za pomocą jednej dłoni - nawet, gdy ekran jest dość duży. Przyjęto podział na część funkcyjną (z wirtualnymi przyciskami) i obszar informacji - czyli "do oglądania". Pokazano to na przykładzie wiadomości. Kiedyś lista zaczynała się od góry ekrany i przy operowaniu jedną dłonią, trudno było "dosięgnąć" pierwszą z wiadomości. Teraz - lista zaczyna się w połowie ekranu, a w górnej części pokazuje się treść wybranej wiadomości. W podobny przeprojektowano całą resztę interfejsu. Treści, które mają przyciągnąć uwagę użytkownika w danym momencie, są dodatkowo zaakcentowane.

One UI cechuje przy tym prosta grafika, są też nowe ikony i możliwość dokładnego dopasowania tematu do koloru obudowy telefonu. One UI będzie dostępny dla beta-testerów od listopada - na terenie Korei, USA i Niemiec, zaś komercyjny start interfejsu przewidziano na styczeń 2019.

Na podstawie informacji livestreamu Samsunga; czytane: 2199 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!