R E K L A M A

LG chce "dziurawić" ekrany

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Pomysł LG w trzech wydaniach
Pomysł LG w trzech wydaniach
fot. LetsGoDigital

Notch chyba nikomu nie przypadł do gustu - a producenci kombinują, jak się go pozbyć. LG - według najświeższych informacji - zmierza w kierunku ekranów z otworkiem.

Wcięcia w ekranie można pozbyć się na kilka sposobów. Można zastosować rozsuwaną obudowę, można również próbować maskować przedni aparat... wyświetlaczem. Innym wyjściem jest "kropelka" albo przesunięcie notcha na bok. Jeszcze innym sposobem jest umieszczenie przedniego aparatu w otworku gdzieś na roboczej powierzchni wyświetlacza. Zniknie wcięcie - ale "obcy" element pozostanie.

To właśnie chce zrobić LG. Według koncepcji Koreańczyków, aparat byłby umieszczony tak, jak dotąd - w górnej części telefonu, ale zostałby dosłownie otoczony ekranem. Pytanie - czy byłoby to wygodniejsze od klasycznego notcha? Nie wykluczam tej możliwości - przy założeniu, że producent dobrze przemyślałby interfejs telefonu. Niemniej - jak na razie chyba najbardziej odpowiada mi rozsuwana obudowa lub pomysł Samsunga przewidujący ukrycie aparatu po ekranem. A jakie jest wasze zdanie? Może lepiej pozostać przy notchu? A może wolicie stare, dobre ramki...?

Na podstawie informacji LetsGoDigital; czytane: 3717 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
LQBaron
Nie rozumiem stwierdzenia, że notch nie przypadł chyba nikomu do gustu. Owszem, jeśli czytamy różne artykuły to widać, że dziennikarze opisują notcha, jakby odpowiadał za całe zło na świecie. Natomiast gdy rozmawiam z moimi znajomymi/rodziną etc. to 1-2 osobom na 10 ten notch przeszkadza. A pozostali uważają to za ciekawy dodatek, w żadnym aspekcie negatywny. Dlatego pozostanie przy notchu (oczywiscie dobrze zrobionym) nie jest złym wyjściem. Slidery mi osobiscie się również podobają. Pomysł samsunga już nie za bardzo. Natomiast czemu to wszystko ma iść w jednym kierunku? Czemu rynek smartfonów ma zdecydować czy 90% telefonów w 2019 roku bedzie sliderami/albo bedzie miało podziurawione wyświetlacze? Może wkońcu skończy się patologia tego rynku i różni producenci będą oferować w różnych modelach różne rozwiązania. I telefony będą się od siebie różnić czymś więcej niż układem aparatów.
.126.221.7 | 08 Nov 2018, 13:11