Sony Xperia P
Pablo
Do Gaja:
Tak zgadza się - problem występuje tylko przy ustawieniu 4:3, przy 16:9 nie występuje (na szczęście i tak robię zdjęcia przy takich ustawieniach). Nie sądzę jednak żeby był to problem mechaniczny, gdyż wcześniej robiąc eksperymentalnie zdjęcia w 4;3 czasami wychodziły poprawnie. Wnioskuję zatem, że jest to problem softu, ale również nie jestem w tej dziedzinie ekspertem...
Gaja
Dużo osób /ja też/ ma problemy z aparatem foto - zdjęcia w połowie niedoświetlone. Zauważyłam pewną rzecz. Miałam ustawioną rozdzielczość 8 Mp i wtedy był problem z doświetleniem. Zmieniłam na 6 Mp i robiąc zdjęcie w ciemności wszystko pięknie doświetlone. Może to przypadek a może to był powód defektu.
Stawiam na mechanicznie złe osadzenie obiektywu albo błędne mocowanie matrycy, ale nie jestem specem od tego modelu. Współczuję. Warto walczyć o swoje prosząc o pomoc biuro ochrony konsumentów i zgłaszając wadę fabryczną. (jf)
Mati
Co do baterii, u mnie wytrzymuje około 7 dni. W moim przypadku to trochę grania i w miarę dużo gadania.
Pablo
Do parart:
Oprogramowanie mam aktualne, natomiast nie wiem nic na temat łatki? Mógłbyś mi przybliżyć tą sprawę - dzięki.
parart
Pablo jeśli chodzi o zdjęcia niedoświetlone to sprawę załatwia nowa wersja softu .75 tak było u mnie, lub wgranie łatki.
Pablo
Krótko i na temat:
Wady fabryczne: ciche nagrywanie dźwięku (filmiki, dyktafon), niektóre modele, przy robieniu zdjęć w formacie 4:3 z lampą, do połowy są niedoświetlone (pisałem w tej sprawie do Sony - obiecali, że pracują nad wyeliminowaniem tego błędu).
1. Zalety:
- Płynne i szybkie działanie na Androidzie 4.0
- Dobra jakość zdjęć oraz filmików w dobrych warunkach oświetleniowych
- NFC
- Bardzo wyraźny, czytelny ekran, zwłaszcza w świetle dziennym
- Niezłe słuchawki w zestawie, dobra jakość dźwięku (możliwość regulacji dźwięku)
- Niezły i dość wyraźny głośniczek zewnętrzny
- Android 4.1 pod koniec marca
- Bardzo szybkie ładowanie akumulatorka
- w większości obudowy dobra jakość materiałów
- Ciekawy, oryginalny design
- Druga kamerka z przodu
- Możliwość podłączenia kabla HDMI
2. Wady:
- Krótki czas pracy na pełnym naładowaniu
- Nierozszerzalna pamięć
- Bardzo krótki kabel ładowania/USB
- Dolna część obudowy wykonana z plastiku
- Przeciętna jakość zdjęć oraz filmików w gorszych warunkach oświetleniowych
Reasumując - telefon jak najbardziej wart polecenia. W tym przedziale cenowym nie ma absolutnie nic lepszego.
Gegol
Sprawdzalem dla potwierdzenia na stronie [...] i rowniez jest to potwierdzone na [...]... cieszy mnie to bardzo, ze dzien sie stal dla Pana pogodniejszy ;) pozdrawiam.
Informacyjnie: cytujemy dane podane przez Sony. W przypadku tego producenta jest łatwo, ponieważ udostępnia publicznie dokumentację. W wypadku poprawek zawsze proszę o źródło związane z producentem, a nie o konkurencyjne serwisy. Jeśli źródła producenta nie są zbieżne, mam podstawę do zawracani głowy przedstawicielowi. W innym wypadku, "gdzieś znalezione dane" są tylko "gdzieś znalezionymi danymi", a nie podstawą do zmiany specyfikacji. (jf)
Gegol
Doczytalem, ze xperia p ma rowniez hspa+, wiec przydaloby sie to porpawic... telefon mam od 3 tyg i daje rade jak na tak bardzo wymagajacego uzytkownika jakim jestem :) pozdrawiam jego posiadaczy!!!
Sprecyzuj: mam porpawić, bo gdzieś wyczytałeś, że ma HSPA+, tak? Dziękuję za porcję humoru; środek dnia zrobił się jakiś taki... pogodniejszy. (jf)
Broda
Zostałem szczęśliwym włascicielem tego smartfona. Polecam go każdemu.
- Płynność w działaniu,
- elegancki design,
- solidne wykonanie
- genialny dzwięk
- android 4
- 2 kamery
Jedynym mankamentem jest aparat, co prawda ma 8mpx ale w ustawieniu 4:3
w 16:9 mamy dostępne 6 mpx. Zdjęcia i filmy w hd najlepiej wychodzą przy dobrym oświetleniu. W niektórych testach zgłaszano problem z przeźroczystym paskiem (z obu stron reaguje na dotyk)- przy moim aparacie działa prawidłowo od strony wierzchniej. Bateria przy dobrych ustawieniach wyświetlacza wystarcza na ok 1,5 doby (muzyka, przeglądanie internetu itp).
Ciekawski
Dla osób, które twierdzą, że wyświetlacz trochę im się porysował: Sony Xperia P ma fabrycznie założone 2 folie: pierwsza to taka pokazowa, która wszyscy widzą (z grafiką), a druga jest pod spodem tak idealnie nałożona, że zdecydowana większość osób myśli, że jest to już wyświetlacz. Nic bardziej mylnego, wystarczy się przyjrzeć.
Więc jeżeli ktoś z Was myśli, że ma już porysowany wyświetlacz to zmieńcie drugą folie :) Ale nie polecam korzystania z wyświetlacza bez żadnej folii, jest raczej toporny ze względu na szkło mineralne.