Realme C55
Mr_kapelusz
Opinia pozytywna
Jak na 1000 zł telefon bajka. Po dwóch, zaraz trzech latach użytkowania ten telefon spisuje się wspaniale, wiadomo, że teraz jest trochę słabszy, dlatego zmieniam na nowy telefon.
Na plus
Szybkie ładowanie
Brak jakiegokolwiek mulenia w przeciwieństwie do telefonów w okolicach od 500 do 1000 zł
Długie wsparcie
Dobra bateria przez 2 lata
Na minus
Po 2 latach użytkowania bateria szybkożerna.
Tragiczny aparat
Przy graniu lub używaniu na słońcu bardzo się przegrzewa
Na plus
Szybkie ładowanie
Brak jakiegokolwiek mulenia w przeciwieństwie do telefonów w okolicach od 500 do 1000 zł
Długie wsparcie
Dobra bateria przez 2 lata
Na minus
Po 2 latach użytkowania bateria szybkożerna.
Tragiczny aparat
Przy graniu lub używaniu na słońcu bardzo się przegrzewa
.39.172.140 | 26.05.2026, 20:05
Adrian
Opinia negatywna
Uważam, że telefon nie jest wart swojej ceny, ponieważ ma tragiczny aparat (dolny to atrapa), ma słaby procesor. Telefon zacina się nawet na grze Minecraft, a jakby tego było mało, ma on tylko 1 rok. Ten telefon jest chyba tylko do dzwonienia i socialmediów, a tak to bardzo słaby. Do grania nie polecam.
.173.226.103 | 29.07.2024, 20:07
Jk
Opinia pozytywna
Bardzo dobry telefon za rozsądną cenę duża pamięć szybko się ładuje
.134.73.112 | 15.07.2024, 01:07
bzzz
Opinia negatywna
Moja opinia po roku uzywania. 3 zalety: blyskawiczne ladowanie dolaczona ladowarka, dobre zdjecia, duzo pamieci. 3 wady: Szarpie przy scrollowaniu, dlugodzialajace aplikacje wieszaja sie (np nawigacja przy wygaszonym ekranie zawiesza sie po ok 2h), niechciane tapnięcia przy scrollowaniu. Wady sa na tyle uciazliwe, ze wiecej nie kupie zadnego realme.
.78.152.51 | 08.07.2024, 20:07
Zbigniew
Opinia pozytywna
Przeskoczyłem z pancerniaka z android 9 na realmie c55 z android 14.
Jestem pozytywnie zaskoczony ale...
Dlaczego nie mam znaczników powiadomień przy aplikacji? Wiem, że to wina systemu a nie telefonu. Jeśli ktoś wie jak to naprawić to niech napisze bo obecnie muszę używać Launcher NOVA w wersji pro, która to uzupełnia
Jeśli chodzi o telefon to super.
Bateria rewelacja
Zdjęcia rewelacja
Działanie rewelacja
Jestem pozytywnie zaskoczony ale...
Dlaczego nie mam znaczników powiadomień przy aplikacji? Wiem, że to wina systemu a nie telefonu. Jeśli ktoś wie jak to naprawić to niech napisze bo obecnie muszę używać Launcher NOVA w wersji pro, która to uzupełnia
Jeśli chodzi o telefon to super.
Bateria rewelacja
Zdjęcia rewelacja
Działanie rewelacja
.105.178.27 | 01.05.2024, 09:05
Koziołek
Opinia pozytywna
Witam,
Mam ten Smartfon przez około miesiąc. Tamten mi się zbił i wyświetlacz się rozlał????. Muszę przyznać że jestem zaskoczony rzeczami które on potrafi! Na plus też jest NFC (które nie chce współpracować z moim Galaxy Youngiem o którym już pisałem), 8GB ramu rozszerzalne o kolejne 8giga, aparaty robią zdjęcia ostre jak brzytwa co uważam za plus, nie nagrzewa się podczas rozmów, wszystko działa płynnie. Bateria trzyma naprawdę długo, dopóki nie odpalisz gry. Wtedy niby masz 60-90 FPS, ale baterię rozładujesz ze 100 do 20 w 3 godziny! Dobrze je jest to ładowanie SuperŻuk 3333waty (tak na serio to SuperVOOK 33w) które ładuje do pełna w 40-30min! Głośnik jest też gra czysto i przyjemnie. Niestety jest dużo bloatware'u które trzeba wywalić oraz przeglądarka jest fajna, ale trochę przestarzała i FB ładuje Lite-wersję bo jest nieobsługiwana :P . I teraz gwóźdź programu! MiniKapsułka!
To taki fajny świecący owal na pasku stanu co pokazuje jakieś informacje co jakiś czas. Ludzie narzekają na nią bo uważają że se pobierzesz taką samą aplikację z neta i masz to za darmo. No tak super hiper tylko że to często jest źródłem problemów i wirusów kiedy to same aplikacje pochodzą od jakiejś małej ruskiej grupki deweloperskiej o której nikt nie pamięta a tutaj masz przynajmniej z zaufanego źródła. Fajne jest to że tych funkcji przybywa coraz więcej bo jak patrzyłem na wczesne recenzje to potrafiła ona wyświetlać informacje o baterii a teraz potrafi wyświetlać również liczbę kroków oraz ile się zużyło danych komórkowych.
Podsumowując:
Realme C55 to fajny średniak za niską cenę. Ma dobre aparaty, wydajny procesor, i ładowanie 33w. Mam wielką nadzieję że Realme nie zrezygnuje z MiniKapsułki bo jest to w becie czyli wszystko może się jeszcze stać. Serdecznie Polecam
Mam ten Smartfon przez około miesiąc. Tamten mi się zbił i wyświetlacz się rozlał????. Muszę przyznać że jestem zaskoczony rzeczami które on potrafi! Na plus też jest NFC (które nie chce współpracować z moim Galaxy Youngiem o którym już pisałem), 8GB ramu rozszerzalne o kolejne 8giga, aparaty robią zdjęcia ostre jak brzytwa co uważam za plus, nie nagrzewa się podczas rozmów, wszystko działa płynnie. Bateria trzyma naprawdę długo, dopóki nie odpalisz gry. Wtedy niby masz 60-90 FPS, ale baterię rozładujesz ze 100 do 20 w 3 godziny! Dobrze je jest to ładowanie SuperŻuk 3333waty (tak na serio to SuperVOOK 33w) które ładuje do pełna w 40-30min! Głośnik jest też gra czysto i przyjemnie. Niestety jest dużo bloatware'u które trzeba wywalić oraz przeglądarka jest fajna, ale trochę przestarzała i FB ładuje Lite-wersję bo jest nieobsługiwana :P . I teraz gwóźdź programu! MiniKapsułka!
To taki fajny świecący owal na pasku stanu co pokazuje jakieś informacje co jakiś czas. Ludzie narzekają na nią bo uważają że se pobierzesz taką samą aplikację z neta i masz to za darmo. No tak super hiper tylko że to często jest źródłem problemów i wirusów kiedy to same aplikacje pochodzą od jakiejś małej ruskiej grupki deweloperskiej o której nikt nie pamięta a tutaj masz przynajmniej z zaufanego źródła. Fajne jest to że tych funkcji przybywa coraz więcej bo jak patrzyłem na wczesne recenzje to potrafiła ona wyświetlać informacje o baterii a teraz potrafi wyświetlać również liczbę kroków oraz ile się zużyło danych komórkowych.
Podsumowując:
Realme C55 to fajny średniak za niską cenę. Ma dobre aparaty, wydajny procesor, i ładowanie 33w. Mam wielką nadzieję że Realme nie zrezygnuje z MiniKapsułki bo jest to w becie czyli wszystko może się jeszcze stać. Serdecznie Polecam
.235.186.186 | 24.03.2024, 11:03
Tomekqwerty
Opinia negatywna
Miałem ten telefon około 3 miesiące. Od początku chodził wolno i zamulał, na końcu się zresetował i pousuwał wszystkie dane. Na gwarancji nie dali rady naprawić, tylko zwrócili pieniądze. Może tylko ten egzemplarz był zły.
.173.23.31 | 22.10.2023, 16:10
Łukasz
Opinia pozytywna
Telefon użytkuję już od 3 miesięcy i nie mam tak naprawdę żadnych zarzutów.
Jestem zadowolony z zakupu i jestem w stanie polecić kupno telefonu, jeśli szuka się telefonu do 1000 zł.
Jestem zadowolony z zakupu i jestem w stanie polecić kupno telefonu, jeśli szuka się telefonu do 1000 zł.
.240.0.137 | 02.08.2023, 18:08
Ksionze
Opinia neutralna
Czy jest błąd w opisie czy on faktycznie nie ma podstawowego standardu LTE 800 co używa T-Mobile Play i Orange to było by wielką wadą.
Trzy sekundy: https://www.realme.com/pl/realme-c55/specs
To jest polska, oficjalna strona ze specyfikacją techniczną producenta. Podpowiem może na wszelki wypadek, że 800 MHz to FDD LTE pasmo 20. Polski oddział podaje, cytuję: "FDD-LTE: Pasma 1/3/5/8 TD-LTE: Pasma 38/40/41 (2535-2655 MHz)". To nadal może być bezmyślne przeklejenie danych ze specyfikacji indyjskiej - prawdopodobnie jest, niemniej nie mamy chyba rzetelniejszego źródła niż producent. Jeszcze jedno: proszę zadawać pytania we właściwym miejscu. (jf)
Trzy sekundy: https://www.realme.com/pl/realme-c55/specs
To jest polska, oficjalna strona ze specyfikacją techniczną producenta. Podpowiem może na wszelki wypadek, że 800 MHz to FDD LTE pasmo 20. Polski oddział podaje, cytuję: "FDD-LTE: Pasma 1/3/5/8 TD-LTE: Pasma 38/40/41 (2535-2655 MHz)". To nadal może być bezmyślne przeklejenie danych ze specyfikacji indyjskiej - prawdopodobnie jest, niemniej nie mamy chyba rzetelniejszego źródła niż producent. Jeszcze jedno: proszę zadawać pytania we właściwym miejscu. (jf)
.173.9.177 | 14.07.2023, 07:07
Koniu4
Opinia pozytywna
Witam,zdanie jak poprzednik bardzo Ok użytkuję od miesiąca wersja 6/128 nic nie zamula wszystko chodzi nawet ponad przeciętnie a największe zaskoczenie Run Sackboy grywalność akceptowalna czego nie mogę powiedzieć o innych telefonach nawet z Wyższej półki a przerobiłem ich wiele ,aparat bardzo ładne fotki,w słoneczne dni ekran czytelny na maxa ustawione podświetlenie bateria 10 godzin a może i więcej na włączonym ekranie super,mini kapsułka bajerek ale zainstalowałem d notch wszystko można pod siebie ustawić jedynie dzwięk z głośniczka nie powala ale jest głośny wszędzie go się usłyszy.No i najważniejsze zrzuty-strymingowanie obrazu z telefonu na TV bajka żadnych spowolnień i to jest to
.0.52.51 | 05.05.2023, 08:05