Motorola Moto X Force
Recenzja

Nie pęka

Odsłuchaj artykuł

Wydajność, bateria

Wewnętrzna część Moto X Force odbiega nieznacznie od tegorocznych flagowców. Sercem telefonu jest układ Snapdragon 810 2 GHz, wspomagany przez 3 GB RAM-u. Nie oznacza to, że mamy do czynienia ze słabeuszem. Wbrew pozorom, płynność pracy twardej "Motki" nie odbiega od poziomu, jaki oferują wyraźnie mocniejsze konstrukcje.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Telefon bez wysiłku dźwiga wiele aplikacji działających w tle czy wymagające gry. Nie widać zaburzeń w płynności przewijania stron czy animacji w grach. Wszystko uruchamia się błyskawicznie, przełączanie się pomiędzy aplikacjami jest szybkie i bezproblemowe.

Snapdragon 810 zasłynął ze swych zdolności grzewczych, ale w Moto X Force nie epatuje nadmiarem ciepła. Skłamałbym mówiąc, że telefon wcale się nie nagrzewa. Grzeje się, czasem nawet dość wyczuwalnie - ale nigdy nie przekracza granic przyzwoitości.

Spora w tym zasługa pokrytego plecionką tyłu - sprawia on, że ciepło nie jest tak dokuczliwe, jak w przypadku modeli wykończonych metalem czy szkłem.

Telefon oddaje nam do dyspozycji sporą część z wewnętrznej pamięci o pojemności 32 GB. Na starcie mamy ok. 24 GB, a przestrzeń na pliki możemy powiększyć kartą microSD - i to dość znacznie.

Moto X Force jest przygotowana do obsługi kart o pojemności do 2 TB, choć nie ma ich jeszcze na rynku. Kartę można skonfigurować tak, by telefon "uznawał" ją za pamięć wewnętrzną.

Nasz smartfon zasila bateria o pojemności 3760 mAh. Spora pojemność zapowiada przyzwoity czas pracy - i tak jest w rzeczywistości. Bez względu na scenariusz użytkowania, Moto X Force jest w stanie wytrzymać cały dzień, czasem nawet dłużej.

Przy w miarę oszczędnym gospodarowaniu energią, czas działania uda się przedłużyć do dwóch dni, ale więcej już raczej nie wyciśniemy. Ładowanie nie trwa długo - pustą baterię napełnimy w niecałe półtorej godziny. Tu jednak mały zgrzyt. Producent dostarcza telefon z szybką, ale karykaturalnie dużą ładowarką.

W praktyce okazało się, że nie zawsze uda się ją wpiąć w gniazdo, zwłaszcza, gdy korzystamy z listwy zasilającej. Gabaryty zasilacza Moto X Force sprawiają, że do sąsiadujących gniazd nie zawsze da się podłączyć kolejny odbiornik prądu...

Inną osobliwością jest to, że ładowarka ma nieodłączalny przewód - a o taki do transmisji danych musimy się zatroszczyć sami.

materiał własny

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17264

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
33,3% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 66,7% 
Default user logo
Kaczy 01

Opinia neutralna

Popieram wytrzymałość jest ok mam go pięć lat jak ktoś mówi że rysuje się od noszenia w kieszeni to się myli chybaby że gwoździe nosi upadł mi kilka razy wgniecenia w obudowie są małe rozwarstwienie w wyświetlaczu tak ale poza tym nie do zdarcia nie zawiesza się itp po latach jedynie bateria słaba ale można ładować indukcyjne
.135.2.59 | 12.12.2020, 23:12

R E K L A M A
Default user logo
Freebox

Opinia pozytywna

Mam Moto G i upadał mi wiele razy, jednak ostatni upadek - na górny narożnik ekranu, z ok. 1,5m na płytki gresowe - spowodował rozbicie szybki. Chyba zamienię go na X Force, bo mój ma już parę lat, padnięty moduł USB i strasznie zwolnił, choć odinstalowałem już prawie wszystko. Martwi mnie trochę 3GB RAM i gniazdo USB 2.0. Motki mają bardzo słabe to gniazdo - nie wytrzymuje długo, a na dodatek otwór niczym nie zabezpieczony wpuszcza pyły - szybko wtyczka nie chce wchodzić do końca. Za tą cenę USB-C i zatyczka gumowa to żadna łaska - powinno być. Reszta spoko - naprawdę warto, choć wiele się nie zmieniło od lat i tańsze modele moto w zasadzie mają wszystko to samo. Oczywiście poza samym procesorem, układem grafiki i ilością RAM. Ale kto przeżył konieczność wymiany ekranu, ten przede wszystkim doceni tą zaletę x force
.112.73.180 | 18.11.2018, 07:11
Default user logo
Lucjan

Opinia neutralna

Telefon fajny, recenzja bardzo ładnie napisana natomiast za mało korzyści jak za tą cenę na rynku. Nie wydałbym ponad 2 tys za te parametry które proponuje X Force.
.28.49.228.iwacom.net.pl | 15.06.2016, 16:06

R E K L A M A


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies