Wszystkich opinii: 39. Pokazuję od 1 do 10. Opinie nie są weryfikowane.
icon up
30,8% 
icon down
 43,6% 
icon unknown opinion
 25,6% 
Opinia negatywna

Kamil

Byłem mega zadowolony z telefonu przez niecałe 2 lata. Po tym czasie telefon zaczął wariować ? jak się nagrzeje, to miga ekran, nie reaguje, kolorowe pasy na ekranie itd. Odesłałem do Google Store na gwarancji i dostałem wybór ? albo naprawią telefon za około 1700 zł, albo nie naprawią nic. Nie zgodziłem się, bo ten telefon jest warty jako używany i sprawny około 1000 zł. Jest to kpina ze strony Google i już nigdy więcej nie kupię telefonu z tej firmy. Nie polecam nikomu.


R E K L A M A
Opinia pozytywna

Damianek

Nie rozumiem tylu negatywnych opinii, przecież telefon jest świetny. Mam wrażenie, że działał jeszcze płynniej niż na początku. Android 17 robi robotę.

Opinia negatywna

Jakuub

Telefon po półtora roku od zakupu dostał różową linię na ekranie. Uznałem, że to nic wielkiego i wysłałem go na gwarancję. Google wyceniło naprawę na 1900 zł. Po dociśnięciu supportu wyszło, że żeby wymienili ekran, muszę zapłacić za naprawę wszystkich rzekomych uszkodzeń. Taka ich polityka. Na liście wpisali bzdury, np. uszkodzony aparat czy ramkę. Wysłałem im zdjęcie zrobione tym telefonem 20 minut przed nadaniem, żeby pokazać, że wszystko działa. Odpowiedź była taka, że nie chodzi o działanie, tylko o to, że obudowa aparatu ?brzydko wygląda?, więc trzeba ją wymienić. Serio. Żałosne. Flagowy telefon nie powinien mieć takich problemów jak linia na ekranie, a jeśli już się pojawią, powinni to bez gadania ogarnąć i jeszcze przeprosić. Tymczasem po półtora roku normalnego używania każą wymieniać pół telefonu. To sporo mówi o jakości. Nigdy więcej sprzętu od Google i nikomu nie polecam. Telefony chińskich marek za ułamek tej ceny działały u mnie dużo dłużej bez problemów.


R E K L A M A
Opinia negatywna

Adrian

Póki co, najgorszy telefon, jaki miałem. Telefon po dwóch latach użytkowania się tnie. Ekran się odkleił i przez cały wyświetlacz mam kreskę. Aparat bez rewelacji, telefon się cały czas od samego początku przegrzewa...

Opinia pozytywna

szczór

Plusy:
- świetny ekran (HDR!), szkoda że nie jest prostokątny
- zaskakująco dobry czytnik palca; bałem się, że to będzie duży downgrade po przejściu z telefonu z czytnikiem w przycisku blokady, ale tu naprawdę działa to dobrze, również z naklejonym szkłem ochronnym
- bateria jest akceptowalna, na wifi bez żadnego problemu starcza do nocy, dopiero LTE jest w stanie ją wykończyć wcześniej
- aparat bije na głowę droższe modele konkurencji, choć to wciąż tylko poziom zdjęć z insta, nic ponad to
- można napchać dużo kontrolek szybkich akcji na pierwszej stronie, gdy mniejszy się ich rozmiar o połowę
- dobra jakość połączeń, praktycznie brak problemów z vowifi/volte
- rzadki przypadek, kiedy na androidzie gesty nawigacji nie wywołują konfliktów z laucherami third party, tutaj nie ma absolutnie żadnych problemów
- długi okres wsparcia producenta

Minusy:
- gigantyczny rozmiar i duża waga (serio, tu pasowałoby zjechać w dół o ponad 1 cal)
- praktycznie brak ramek wokół ekranu, przez co elementy są zbyt nisko lub zbyt wysoko, ale to już głupi standard od wielu lat
- szklane plecki (fuj)
- dźwięk zrzutów ekranu, którego nie da się wyłączyć (kto to wymyślił?)
- absolutnie nie da się tego telefonu używać z ootb włączonymi animacjami; skracanie ich trwania to minimum, ale najlepiej w ogóle wyłączyć
- długo się ładuje, ale jak podpinasz na noc to problem znika
- agresywna haptyka, a po jej wyłączeniu nie można mieć wibracji alarmu/połączeń; przecież to powinno być oddzielone!
- na androidzie 16 przyszły zmiany wizualne mające upodobnić piksela do ajfona, fuuj
- gboard to od jakiegoś czasu żart, a z jakiegoś absurdalnego powodu na ajfonie potrafi działać 10x lepiej
- brak jacka
- 8 GB to trochę mało, już teraz procesy się potrafią zabijać gdy przez przypadek włączymy aparat...
- procek nie ma startu do snapa, ale w codziennym użytkowaniu to nie jest coś, przez co można by wyrywać włosy z głowy

Ocena końcowa: jeśli nie zależy ci na aparacie to lepiej wziąć zenfona 10 z 16 GB RAMu, a jeśli zależy, to P8 to ostatni telefon poniżej (tu wstaw 4-cyfrową liczbę) cali, na którym zrobisz ładne zdjęcie na IG.

Opinia neutralna

renoma

Po 1,5 roku i licznych aktualizacjach czas na zasłużone zmiany opinii.
9/10- czytnik palca, nie wiem jak to zrobili ale została dodana opcja odblokowanie przy osłonie ekranu i odblokowuje się natychmiastowo i łapie 9/10 nawet przez szkła, folie, lub najgrubsze hybryd Glass,
zdjęcia plus
9/10 Ekran - kolory mniej nasycone niż Xiaomi lub iPhone jednak biel lepsza bardziej w delikatnym ciepłym odcieniu, kontrast liter lepszy
6/10 Bateria. to najgorszy element - niestety 5 godzin Sot lub 6 godzin same podkasty z YouTube w tle. Potrzebny powerbank, ale działają powerbanki magsafe.
iPhone 15 ma 30 procent przy podobnym naładowaniu kiedy Pixel 8 pada, mimo że na filmikach jest inaczej to zazwyczaj twórcy nie korzystają one z dwóch kart e Sim i sim lecz nagrywają porównania czasu działania na Wi-fi.
9/10 zdjęcia - nie ma co, zdjęcia I klasa, jednie brak teleobiektywu.
9/10 sim + e Sim aktualizacje niedługo po napisaniu poprzedniej opinii wszystko naprawiły
9/10 funkcje Google, aktualizacje, świetne zmiany duża poprawa wyglądu, zachowania.

Opinia neutralna

pacek

Miesiąc temu poniższa opinia byłaby neutralna z odchyleniem ku pozytywnej, ale ostatnie zmiany wizualne i funkcjonalne, które zostały wprowadzone wraz z androidem 16 zmieniają reguły gry.

Po pierwsze, Pixel się wiesza. Codziennie. I to tak, że nie można nawet zablokować telefonu. Nigdy przedtem nie używałem urządzenia z takim problemem. Naprawdę, nie ma dnia bez zwiechy.

Nowy język stylistyczny przynosi sporo zmian na minus, takich jak nowe ikonki na pasku statusu, choć to akurat drobiazg. Gorzej wygląją nowe kształty przycisków w menu szybkiej akcji. Kąt zaoblenia jest różny, w zależności od aktywności przycisku. Bardzo kiepsko to wyszło.
Swoje kształty mają też opcje w ustawieniach, przez co marnuje się jeszcze więcej przestrzeni. Suwaki głośności to już w ogóle odlot.

No właśnie, głośność. Tu przechodzimy do tematu, który szczególnie mnie irytuje.
Zrzuty ekranu wydają dźwięki zawsze. Nie da się tego wyłączyć. To znaczy da, ustawiając głośność połączeń na 0. Gdzie tu sens i logika?
Podobnie jest z dźwiękiem odblokowywania telefonu. Tu jest trochę gorzej, bo ów nowy dźwięk udaje, że jest wibracją. Nie jest nim jednak: po wsłuchaniu się jest jasne, że telefon wydaje plumknięcie.
Czyli można mieć wyłączony dźwięk odblokowywania, a jednocześnie słyszeć go w rzeczywistości. No świetnie. Receptą na to jest globalne wyłączenie wibracji, czyli również dla połączeń i alarmów.
Dodam na marginesie, że sama animacja odblokowywania jest teraz jeszcze dłuższa.

Ponarzekałem sobie, to może coś z pozytywów.
Bateria nie jest tak zła, jak myślałem, że będzie czytając opinie o tym telefonie. W zasadzie nie jest zła w ogóle. Wytrzymuje od 7 do 22 i ma trochę okładu, choć pracuję głównie w domu i nie przemieszczam się dużo w ciagu dnia. Za to ładuje się długo, zwłaszcza indukcyjnie.

Aparat jest podobno "dobry", ale to dobry trzeba odnieść do aparatów innych telefonów. Czyli w praktyce zdjęcie wygląda okej na ekranie do 8 cali. Przy aktualnym poziomie technologii raczej nic się tutaj prędko nie zmieni. Dla mnie temat aparatu to gimmick, nie kupuję tego, to czysty marketing. No ale jeśli ktoś chce móc powiedzieć, że robi zdjęcia lepsze niż samsung i ajfon, to P8 może być dla niego.

W porównaniu do poprzednich androidów, Pixel miło zaskoczył tym, że nie wymagał regularnych restartów. Ale tak było do Androida 16. Zapewne przypadłość wczesnych wersji, która zostanie wyleczona w przyszłości.

Gdyby nie powyższe problemy, ten telefon byłby fajną opcją. Co prawda w kategorii średniaków, bo 8 GB RAM to dziś za mało. Ale jednak ciężko się Piksela używa bez irytacji, choć bardzo się starałem.
Lepszą opcją z czystym andkiem będzie Zenfone 10, z wersją 16/512 to telefon na lata, mimo że ma już 2.


R E K L A M A
Opinia pozytywna

skarpeta

Fenomenalny telefon, najlepszy aparat zważając na czas jego premiery, dobra wydajność, jasny 120 hz ekran OLEDowy, bardzo dobrze zabezpieczony przed kontaktem z wodą (pomijając pastę do zębów, która może rozkleić klej w każdym telefonie :[) i do tego jakościowy, dopracowany i czysty system Android. Polecam.

Opinia negatywna

snafca

Telefon po wymianie ekranu z wadą fabryczną miał kontakt z wodą i jej nabrał ;)
Po kilku dniach zeszła para z soczewek, nie działa żyroskop i czujnik zbliżeniowy.
Zalecam dodatkowe ubezpieczenie po naprawach gwarancyjnych.
Ogólnie telefon daje radę, szczególnie w zdjęcia.

Opinia negatywna

arczi

Spory problem jest z aktualizacjami. Kupując macie pewność że będziecie pierwsi czyli będziecie szczurami doświadczalnymi. Po aktualizacji do ANDKA 15 wiele apek ze sklepu przestało działać prawidłowo nie dało się dodać widgetu teraz po ANDKU 16 znów są jaja np PKO IKO nie daje się odpalić. A podstawowe błędy dalej nie naprawione np: cały czas można wyłączyć zablokowany telefon. Chyba wiem dlaczego ludzie przechodzą na jabłko.

Wszystkich opinii: 39. Pokazuję od 1 do 10. Opinie nie są weryfikowane.


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies