Samsung: Galaxy S5 zaprezentowany - aktualizacja

Opublikowane:
Samsung Galaxy S5
Samsung Galaxy S5 fot. Samsung

Podczas MWC 2014 firma Samsung pokazała najnowszy smartfon - model Galaxy S5. Nasi dziennikarze są na konferencji i informują na bieżąco, jak będzie wyposażony ten telefon. Na razie okazuje się, że najciekawszą funkcją będzie możliwość zmierzenia sobie... tętna!

Samsung Galaxy S5
Samsung Galaxy S5
fot: Adam Łukowski/mGSM.pl

Telefon będzie wodoodporny (IP67), wyświetlacz - 5,1 cala Full HD Super Amoled (1920x1080 pikseli). Bateria o pojemności 2800 mAh ma wystarczyć na 10 godzin przeglądania internetu, 12 godzin odtwarzania muzyki, 390 godzin czuwania lub 21 godzin rozmów. Jest także specjalny tryb - Ultra Power Saving Mode, dzięki któremu można przełączyć ekran w tryb czarno-biały i wyłączyć wszystkie dodatkowe narzędzia i funkcje pobierające prąd.


Samsung Galaxy S5: szybki przegląd na gorąco
wideo: Adam Łukowski / mGSM.pl

Aparat fotograficzny Samsung Galaxy S5 będzie miał 16 megapikseli i dodatkowe rozszerzone menu. Producent zapowiada także najszybszy na świecie autofocus - reagujący w ciągu 0,3 sekundy. Z innych ciekawych funkcji można wymienić m.in. skaner palca. Z internetem będzie się można łączyć korzystając np. z technologii LTE (kategoria 4) lub - rzecz jasna - z Wi-Fi.

Wszystkimi funkcjami telefonu zawiadywać będzie czterordzeniowy procesor 2.5 GHz i Android w wersji 4.4.2 (Kitkat). Wymiary urządzenia to 142x72,5x8,1 mm, a waga - 145 g. Nasi reporterzy donoszą, że korzystając z urządzenia będzie także można sobie sprawdzić... tętno!

- Począwszy od modelu S5, Samsung wraca do źródeł, aby skupić się na dostarczaniu klientom rozwiązań, które mają dla nich największe znaczenie - powiedział JK Shin, President and Head of IT & Mobile Communications Division at Samsung.
Samsung Galaxy S5 Samsung Galaxy S5
Samsung Galaxy S5 Samsung Galaxy S5
Samsung Galaxy S5 Samsung Galaxy S5
Samsung Galaxy S5
fot: Adam Łukowski/mGSM.pl

*****

Po Unpacked, czyli konferencji prezentującej nowości, odwiedziliśmy stoisko Samsunga. Tam - pośród znanych już nam modeli - wyłowiliśmy jeszcze drobną ciekawostkę - Galaxy Note 3 w wersji... Rose Gold. Telefon występuje w białej lub czarnej obudowie, ale elementy srebrne zastąpiła imitacja różowego złota, które w wykonaniu Samsunga przypomina raczej wypolerowaną miedź...


Łączność podczas MWC 2014 zapewniała sieć T-Mobile

materiały własne

O autorze
adam-owczarek.jpg
Adam Owczarek

Z-ca redaktora naczelnego mGSM.pl, zawody wyuczone: muzyk i pedagog zawód wykonywany: dziennikarz: prasowy, radiowy, telewizyjny i internetowy. Wykładowca uniwersytecki. Ma 25-letnie doświadczenie dziennikarskie (od kilku lat pracując na stanowiskach kierowniczych w branży tzw. „nowych technologii”, zajmuje się także tematyką transportu publicznego). Twórca autorskich programów i szkoleń z zakresu dziennikarstwa, PR-u i nowych technologii.

Artykułów: 166

Ten artykuł skomentowano już 10 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
Zobacz wszystkie opinie
icon up
10,0% 
icon down
 43,3% 
icon unknown opinion
 46,7% 
Default user logo
ehfssb

Opinia negatywna

Nareszcie samsung się sypie i wracają stare marki na rynek (między innymi Nokia). Samsung znowu pokazał, że nic nowego już nie mogą dać. Bardzo mi przykro :) Skończyła się era szajsunga powitajmy więc szeroko WP. Myślą, że wodoodporność zaleczy rany po S3 i S4 ? PHA Czekam na bankruta tej firmy, bo to co robią staje się śmieszne.
.internetdsl.tpnet.pl | 01.03.2014, 23:03
R E K L A M A
Default user logo
Azawakh

Opinia neutralna

Obejrzałem Adamie Twój materiał video i zwróciłem uwagę na menu z aplikacjami. Szczerze powiem, że siatka ikon 3 w jednym rzędzie spodobał mi się. Do tego jest on płaski i robi fajne wrażenie jednak zupełnie ten element interfejsu nie współgra z tym co widać na ekranie głównym gdzie ikony straciły swój nowoczesny i "płaski" urok a do tego wyglądają zwyczajnie, jak w każdym innym smartphonie z systemem Google. Samsung tutaj moim zdaniem wykazał się klasycznym przykładem niekonsekwencji w projektowaniu interfejsu.
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 26.02.2014, 21:02
Default user logo
Alternatywnie

Opinia neutralna

Galaxy , Galaxy , Galaxy. Od kiedy użytkownicy kupują parametry ?
Procesory z taktowaniem większym niż ja mam w laptopie... Telefon którego w kieszeń niebawem nie zmieszczę, wracamy do czasów Motorolek A1000 i temu podobnych urządzeń chociaż pewnie duża liczba czytających nie wie co to... Dopóki nie zajrzy na stronę tego telefonu w tym portalu.

Po co komu takie "galaktyczne osiągi" w smartfonie ?
Chcesz pograć ? Kup sobie konsolę, a nie smartfon. Cieszę się że technologia idzie do przodu, tylko dlaczego rozwija się takie bzdety i rzeczy zbędne ? Miernik tętna, ok fajny pomysł. Galaxy S539 pewnie będzie miał ciśnieniomierz i maszynę do szycia.

Nie jestem przeciwnikiem Samsunga ani Apple ani Sony. Zastanawiam się tylko nad kierunkiem rozwoju obranym przez te firmy. Z takim rozwojem niedługo abonamenty będą na pół roku, żeby konsumpcja się utrzymała...

A ja korzystam sobie ze starego dobrego Torch 9860 :)
.lublin.mm.pl | 26.02.2014, 20:02
R E K L A M A
Default user logo
ja_krul

Opinia neutralna

No cóż, ani Sony ani Samsung nic nowego nie pokazały, cała nadzieja pozostaje w HTC.
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 26.02.2014, 15:02
Default user logo
Azawakh

Opinia neutralna

Mimo sympatii do Samsunga niestety ale jako użytkownik sprzętów jego produkcji nie podzielam zdania JK Shina, który moim zdaniem zwyczajnie kłamie!!!! Ludzie oczekują porządnych obudów, lepszych materiałów, lepszego wzornictwa, odchodzenia TouchWizza i radia FM zarzuconego w modelu S4. I co dostają? Dalej plastik, ten sam interfejs do tego niespójny, wzornictwo z przed 3 lat (na wzór Gakaxy S2) i oczywiście "modny" brak radia FM i masę niepotrzebnych wodotrysków. Zawsze lubiałem Samsunga za ich mocne podzespoły a także dobry stosunek ceny do możliwości ale szczerze przyznał, że za brak słuchania użytkowników i brak wprowadzania rozwiązań, które oni chcą moje stanowisko wobec tej firmy chyba się zmieni na mniej przychylne.
.opera-mini.net | 26.02.2014, 12:02
Default user logo
jestemcałkowicieneutralny

Opinia negatywna

Ale g... S4 występował w wersji octa core a tu zmniejszono ilość rdzeni do 4. Wystarczy podkręcić procek w S4 i będzie prawie to co tu. Puls można sobie sam zmierzyć przykładając palec do tętnicy szyjnej przez 15s a wynik pomnożyć razy 4!
Brak procka 64BIT. iPhone 6 zmiażdży te wszystkie plastikowe zabawki! Sony niczego wielkiego nie pokazał, samsung nie inne firmy też nic ciekawego a cała nadzieja została w apple (trudno, że bedzie drozszy od tych plastików i tak kupie).
.uznam.net.pl | 26.02.2014, 11:02
Default user logo
Blondas1982

Opinia neutralna

Myślę że lepszego ustrojstwa niż NOTE 3 na razie nie będzie :-) wiele szumu się narobiło wokół S5 ale jak w życiu plotki często nie mają odzwierciedlenia w realu.
.betanet.pl | 26.02.2014, 09:02
R E K L A M A
Default user logo
jarko.44

Opinia neutralna

Szału nie ma ale i tak wszyscy będą chcieli go mieć.
.dynamic.gprs.plus.pl | 25.02.2014, 16:02
Default user logo
OdRa44

Opinia negatywna

Taki sam niewypał jak w przypadku Galaxy S4 ... Szału nie ma i nie będzie, jeżeli różnica będzie jedynie wynosić w nowej wersji androida... Fakt posiada ciekawy procesor, ale co z tego jak jego 100 % nigdy nie zostanie wykorzystane, nie przez użytkownika, a przez brak odpowiedniego oprogramowania... Nadal pozostaje przy starym poczciwym S3...
.dynamic.chello.pl | 25.02.2014, 13:02
Default user logo
slesny

Opinia neutralna

Widzę, że raczej wypowiadają się tutaj przeciwnicy Sama. ja jestem wierny Samsungowi nie lubię Jabłka ale na forach o iPhone S5 nie wypisuje że Appel robi najlepsze kotlety i składaki telefonów i że bez technologi samsunga i LG byłby w czarnej maleńkiej.
Wizjonerstwo StvJob ? hmm to jedno ale dostęp do technologii innych, informacji i pomysłów innych to nie jest wizjonerstwo.
Galaxy 5S jest jaki jest ale na pewno nie jest krokiem w stecz Samsunga.
Bądżcie pozdrowieni.
.ip.bkom.it | 25.02.2014, 11:02

Aktualności

Premiera Redmi Watch 6 w Chinach

Premiera Redmi Watch 6 w Chinach

24.10.2025

Xiaomi oficjalnie wprowadziło na rynek chiński swój najnowszy budżetowy smartwatch, Redmi Watch 6. Urządzenie to jest promowane jako połączenie dużego wyświetlacza AMOLED, wyjątkowo długiej żywotności baterii oraz głębokiej integracji z ekosystemem HyperOS. więcej

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies