Nokia EOS będzie metalowa?

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Premiera Nokii EOS coraz bliżej, mamy zatem kolejne przecieki dotyczące tego smartfonu. Telefon będzie montowany zapewne w Chinach, bowiem to właśnie stamtąd pochodzą kolejne zdjęcia elementów obudowy EOS-a.

Dotychczas sądzono, że smartfon wyposażony w aparat fotograficzny Pure View otrzyma obudowę z tworzywa, jak pozostałe Lumie. Ostatnio jednak Chińczycy opublikowali domniemane elementy obudowy EOS-a, ale wykonane z aluminium. Widać, że telefon będzie miał nieco zaokrąglony tył, SIM montowany w szufladce, a całość będzie zamknięta z boku dwiema śrubami. Wraz z tą obudową ukazano osłonkę aparatu fotograficznego. Widać na niej napis oznajmiający, że EOS otrzyma matrycę o 41 megapikselach. Problem w tym, że wycięcia w osłonie aparatu nie pokrywają się z otworami w pokazanej wcześniej obudowie. Zgadza się jedynie okrągły kształt.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Nokia EOS Nokia EOS
Domniemane elementy Nokii EOS
fot: Engadget

By zamieszać jeszcze bardziej, kolejny Chińczyk dorzucił następne zdjęcie, na którym widać osłony aparatu jeszcze bez nadruku o liczbie megapikseli, za to w dwóch kolorach. Możemy zatem postawić hipotezę, że telefon będzie miał dwie odmiany obudowy - z tworzywa i metalu. Osobiście sądzę jednak, że nie miałoby to sensu. Moim zdaniem, albo oglądamy części różnych prototypów, z których tylko jeden zostanie zatwierdzony do produkcji, albo Nokia uraczy nas nie jednym, a dwoma fotograficznymi telefonami.

Na podstawie informacji serwisu Engadget

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17245

Ten artykuł skomentowano już 5 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
40,0% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 60,0% 
Default user logo
PiotrGSM

Opinia neutralna

No faktycznie jakby nie patrzeć to otwory na korpusie w środku 1szego zdjęcia nie pasują do pokazywanych ramek po lewej. Ciekawe
ile jest prawdy w tych zdjęciach, dodatkowo na drugim zdjęciu XX Mpix a na 1szym 41 jak w 808. Zastanawiające.
.ssp.dialog.net.pl | 17.06.2013, 17:06

R E K L A M A
Default user logo
gmoch hehe

Opinia pozytywna

środek 1 zdjęcia, widzę podobieństwa: http://www.redsymbian.com/img/testy/n958gb2/zdjecie6.jpg
Ale jestem ciekawy czy EOS będzie godnym następcą 808, która wysoko zawiesiła poprzeczkę.
.adsl.inetia.pl | 17.06.2013, 15:06
Default user logo
zadga

Opinia neutralna

Gdyby poczekali do końca umowy z Microsoftem, to by był telefon :D
.adsl.inetia.pl | 17.06.2013, 15:06

R E K L A M A
Default user logo
34all

Opinia neutralna

Wydaje mi się i mam nadzieję że będą przynajmniej dwie wersje telefonu. wypasiona droga i budżetowa dla normalnych ludzi z polskimi zarobkami.
.184.rev.mni.pl | 17.06.2013, 12:06
Default user logo
yhy

Opinia pozytywna

Już się pogubiłem... Ciekawe co Nokia pokaże 11 lipca.
.sieradz.vectranet.pl | 17.06.2013, 12:06

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies