Pierwszy telefon z 6,5-calowym ekranem FullHD

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Kilka dni temu napisałem, że małe, chińskie firmy potrafią zaskoczyć zaawansowaniem swych konstrukcji. Dziś powinienem powtórzyć te słowa, bo oto mamy Actwell'a i6000 - prawdopodobnie pierwszy smartfon z 6,5-calowym ekranem FullHD.

Nazwa producenta niewiele nam mówi. To zapewne jedna z dziesiątek małych lokalnych firm, produkujących podzespoły dla większych firm, ale próbująca również oferować telefony pod własnym szyldem. Jakkolwiek by nie było, smartfon, a właściwie tabletofon jest dość interesujący. Oczywiście jego najważniejszym atutem jest, wspomniany już na wstępie wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości 1080p. Jak dotąd żadna z wiodących firm nie zaprezentowała takiego urządzenia.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Actwell i6000 Actwell i6000
Actwell i6000
fot: GizChina

Reszta specyfikacji także robi pozytywne wrażenie. Telefon bazuje na czterordzeniowym procesorze MediaTek MT6589, taktowanym prawdopodobnie z częstotliwością 1,2 GHz. Ma także 13-megapikselowy aparat fotograficzny i 3-megapikselową kamerę do wideokomunikacji, GPS, a ponadto obsługuje dwie karty SIM. Rolę zarządcy urządzenia pełni Android 4.2 Jelly Bean, a w obudowie o grubości 9,5 mm zmieściła się jeszcze bateria o pojemności 3150 mAh.


Actwell i6000
Actwell i6000
fot: GizChina

Żałuję, ale nie potrafię powiedzieć niczego na temat możliwości zakupu tego tabletofonu. Nie znamy nawet jeszcze ceny na macierzysty, chiński rynek...

Na podstawie informacji serwisu GizChina

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17247

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
33,3% 
icon down
 33,3% 
icon unknown opinion
 33,3% 
Opinia negatywna

kuba1711

Przy takim tempie rośnięcia wymiarów smartfonów zniknie granica między tabletem a smartfonami. Żenada.


R E K L A M A
Opinia pozytywna

Papiak

Ciekawy, na wzór Galaxy Note II tworzony, tyle, że design ma stokroć lepszy. Ciekawie wygląda, a przy tej wielkości wydaje się strasznie cienki.

Opinia neutralna

k-pax

wygląda jak kolejna tandetna podróbka galaxy note II


R E K L A M A

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies