Samsung Mega 5.8 oraz 6.3 odkrywają swe tajemnice

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Kilka dni temu wspomniałem o nowej serii smartfonów Samsunga, zwanej Mega. Dziś mogę przekazać wam wstępne dane techniczne dwóch pierwszych modeli noszących tę nazwę...

O atrybutach nowych konstrukcji mówią nam już ich nazwy. Jak widzicie, będziemy mieli model z ekranem o przekątnej 5,8 oraz 6,3 cali. Zajmijmy się najpierw mniejszym. Galaxy Mega 5.8 ma oznaczenie GT-I9152, stąd wiemy, że będzie smartfonem Dual-SIM. Jego wyświetlacz będzie miał rozdzielczość 960x540 pikseli, zaś dwurdzeniowy procesor otrzyma taktowanie 1,4 GHz i wsparcie ze strony 1,5 GB RAM-u. Na pokład zawita także Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n oraz A-GPS. Telefon otrzyma interfejs Nature UX pracujący na Androidzie 4.1.2 lub 4.2.2 (o tym dowiemy się później...). Ostatnie parametry, jakie znamy, to pojemność baterii (2600 mAh) i wymiary obudowy: 164x83,8x9,7 mm.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Z kolei w większym modelu Galaxy Mega 6.3 ekran będzie miał już rozdzielczość 720p, zaś taktowanie dwurdzeniowego procesora wzrośnie do 1,7 GHz. Niestety, podobnie jak w przypadku opisanego powyżej modelu, nie wiemy, jaka to będzie jednostka. Pamięć operacyjna będzie taka sama - 1,5 GB - podobnie, jak interfejsy bezprzewodowe i system operacyjny. Większy Mega będzie jednak dostępny także w wersji dla sieci LTE, oznaczonej GT-I9205. Model 3G będzie określany jako GT-I9200. W porównaniu z Megą 5.8 urośnie nieco bateria - do 3200 mAh, zmaleje za to grubość obudowy. Galaxy Mega 6.3 ma mierzyć 88x167,6x7,9 mm

Oba telefony otrzymają identyczny zestaw fotograficzny: 8-megapikselowy aparat tylny z lampą LED i autofokusem oraz przednią kamerę o rozdzielczości 2 megapikseli. Musimy pamiętać, że przytoczone powyżej dane, choć pochodzą z wiarygodnych źródeł, mogą się jeszcze zmienić. Premiery nowych modeli planowane są dopiero na lato...

Na podstawie informacji serwisu Sammobile

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17253

Ten artykuł skomentowano już 10 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
30,0% 
icon down
 30,0% 
icon unknown opinion
 40,0% 
Opinia neutralna

Oro

@iosforever
Przepraszam bardzo ale SGS4 tez ma plastikowa obudowe... Poza tym jezeli tak bardzo lubisz sr**jfony to ich uzywaj i nie wypowiadaj sie na temat Andków :) I nie chodzi o szpan tylko o to, że niektórym ludziom tj. np. ja wiekszy wyswietlacz daje wieksze mozliwosci :) Pozdro


R E K L A M A
Opinia neutralna

marcelli

na temat wielkości nie będę się wypowiadał ale te parametry nie są mega co najmniej klasa niżej od note te ekrany też marnie z rozdzielczością .

Opinia pozytywna

MIESNYnullANDREW

będzie super ale i tak lepszy note 2 troszke by mogli specyfikacje podkręcić :D


R E K L A M A
Opinia neutralna

iosforever

Przesada. SGS4 jest to max ekrenu na telefon Po co robic takie cos? szpan na duzy ekran z plastikową obudową. Ciekawe... Pozdrawiam

15 lat w mGSM 611 opinii
Opinia pozytywna

Azawakh

Pojawia się ciekawa linia mikrotabletów (żadnych tam sepleniących "phabletów"). Tylko dlaczego w sporym wyświetlaczu 5.8" daje niezbyt wysoką rozdzielczość 960x540 pikseli skoro mikrotablety Note i Note II otrzymały rozdzielczość. 1280x800 i 1280x 720 pikseli?

Opinia negatywna

gqx

Przede wszystkim to nie seria smartfonów tylko phabletów, co to za rozmiar potworny!!!:/

Opinia pozytywna

Oro

Jak dla mnie "mega"! :) na to czekałem :)


R E K L A M A
Opinia neutralna

xd

Nie ma mowy, że ktoś kupi takie coś.
6.3? To już lepiej tablet 7 i zapewne o wiele taniej.

Posiadam obecnie Note pierwszej generacji, mam 16 lat i jest to dla mnie telefon idealny, no może ten ekran mógłby być 0,3 cala mniejszy i bez problemu da się obsługiwać jedną ręką.

Opinia negatywna

NorbiDG

Porażka. Za duże to na telefon (obecnie mam 4.3") a za małe na tablet (miałem 7" ale sprzedałem i dopłaciłem do 10"). Kilka procent rynku to max dla tego "dziwoląga" zwanego Mega ;) Pozdro - Fan Androida (SXS ;))

Opinia negatywna

ponch

przecież to już nie smartfon tylko tablet i jak to w kieszeni nosić,dla mnie bezsensu :)

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies