
BlackBerry szykuje nowy model z serii R. W sieci pojawiają się już pierwsze pogłoski o niedrogim modelu z klawiaturą QWERTY, jest już nawet jego zdjęcie. Wciąż jednak brak jakichkolwiek danych potwierdzających przecieki..
Zdjęcie nowego modelu R-Series, linii produktowej mającej zastąpić serię Curve, opublikował serwis blackberryos.com. Na fotce widzimy telefon z klawiaturą QWERTY i sporym wyświetlaczem, całkowicie pozbawiony sekcji przycisków funkcyjnych. Stąd możemy być pewni, że ekran będzie dotykowy. Rozmycia widoczne na fotografii mogą ukrywać numery seryjne i opisy egzemplarza deweloperskiego lub prototypu.
![]() |
![]() |
||
| Domniemany BlackBerry R-series fot: Blackberryos i Blackberryempire |
|||
Z kolei serwis blackberryempire.com ujawnia szkic, który ma pokazywać dokładnie ten sam model. Wydaje mi się, że zdjęcie przedstawia naklejkę ochronną na tył telefonu. Tu z kolei widzimy sposób instalacji kart microSD i microSIM - w gniazdach umieszczonych pod wspólną pokrywą na bocznej ściance. Można zidentyfikować również klawisz włącznika i gniazdo minijack, widać ponadto kamerę z diodowym fleszem. To samo źródło wymienia również pojemność baterii tego modelu - 1800 mAh.
Oba serwisy zgodnie twierdzą, że prezentowany smartfon pojawi się w trzecim lub czwartym kwartale, a jego cena w sprzedaży pozaoperatorskiej wyniesie 300-400 dolarów.
Na podstawie informacji serwisów Blackberryos i Blackberryempire

