
Z sobie tylko znanych powodów firma Pentagram postanowiła zapowiedzieć swój nowy smartfon za pośrednictwem Facebooka. Trochę szkoda, że media otrzymały informację o nowym modelu Ego tylko tą drogą... Ale skoro już ją znalazłem, podzielę się z wami uzyskanymi danymi.
Pentagram Ego będzie dość smukłą (8,9 mm), dwuSIM-ową konstrukcją zaopatrzoną w 4,5-calowy wyświetlacz IPS, dostarczony przez LG. Rozdzielczości na razie nie podano, określono za to typ procesora. Będzie to dwurdzeniowy Snapdragon S4 o taktowaniu 1,2 GHz. Pojemność pamięci operacyjnej wyniesie 768 MB, zaś do dyspozycji użytkownika zostanie oddany wbudowany nośnik flash mieszczący 4 GB, z czego część zajmą oczywiście pliki systemowe. Na szczęście ową skromną pamięć da się rozbudować kartą microSD. Telefon otrzyma ponadto diodę powiadomień, 8-megapikselowy aparat i moduły GPS oraz Bluetooth 3.0. Wi-Fi będzie mogło działać w trybie Direct, przewidziano też możliwość zmiany telefonu w mobilny hot-spot. To istotne, bowiem producent zapowiedział, że smartfon będzie poprawnie współpracował z kartami AERO2. Ego będzie zasilany baterią o pojemności 1800 mAh, a zarządzany systemem Android 4.0.4. O aktualizacji do nowszej wersji na razie Pentagram milczy...
Telefon zapowiada się przyzwoicie, ale naszego rynku raczej nie zawojuje - a to za sprawą ceny. Ma kosztować 949 złotych, co w zestawieniu z przytoczonymi powyżej danymi i niezbyt wysoką renomą producenta nie czyni zeń korzystnej propozycji.
Na podstawie informacji producenta

Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!