Samsung rozwija dział robotyki, ale na humanoidy jeszcze poczekamy

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł
Robopies z Rainbow Robotics, spółki zależnej Samsung Electronics
Robopies z Rainbow Robotics, spółki zależnej Samsung Electronics fot. Chosun

Samsung otworzył Biuro Promocji Biznesu Robotics eXperience (RX), czyli dział robotyki, podlegający bezpośrednio prezesowi firmy, Roh Tae-moonowi. To krok ku konsolidacji rozproszonych po różnych działach sekcji związanych z robotyką.

Roh Tae-moon osobiście pokieruje Biurem Promocji Biznesu RX, aby szybko reagować na zmiany rynkowe. Ma to połączyć potencjał technologiczny i technologie związane z robotyką zgromadzone w różnych działach w jedną całość, tworząc zintegrowany system średnio- i długoterminowych strategii robotycznych, rozwoju kluczowych technologii i komercjalizacji. To ważny, może nawet przełomowy krok dla działu DX Samsunga, który dotychczas nie radził sobie najlepiej, a zarazem podkreślenie robotyki jako priorytetu. Jak informuje serwis Chosun, nowo utworzone Biuro Promocji Biznesu RX ma nadzorować strategię biznesową robotów, rozwój technologii sprzętowo-sztucznej inteligencji-oprogramowania, projektowanie robotów, planowanie produktów i ogólną komercjalizację. W tym celu Kampus Badawczo-Rozwojowy w Umyeon-dong w Seulu będzie pełnił funkcję głównego centrum, integrując infrastrukturę, taką jak przestrzenie robocze i laboratoria dla personelu zajmującego się robotami. W kompleksie biznesowym Gumi w prowincji Gyeongsang Północny powstanie fabryka danych potrzebnych do "nauki" robotów. Ponadto globalne centra badawcze w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii będą wykorzystywać lokalne technologie i ekosystemy, aby pozyskać najlepsze talenty.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Strategia robotyki Samsunga koncentruje się na "stopniowej ekspansji". W 2024 roku firma zapewniła sobie pozycję największego udziałowca w Rainbow Robotics, producencie robotów, i utworzyła Zespół Promocji Robotów Przyszłości, aby zbadać możliwości biznesowe związane z robotami. W przeciwieństwie do firm takich jak Tesla, Figure AI (USA) i Unitree (Chiny), które spieszą się z wprowadzaniem robotów humanoidalnych na rynek, Samsung planuje ekspansję na rynek robotów przemysłowych i korporacyjnych, a docelowo wejście na rynek B2C. W tym celu Samsung planuje do 2030 roku przekształcić wszystkie krajowe i międzynarodowe zakłady produkcyjne w autonomiczne fabryki oparte na sztucznej inteligencji (AI) i stopniowo wprowadzać humanoidalne roboty produkcyjne. Obserwatorzy branży przewidują, że Samsung wkrótce zaangażuje się w fuzje i przejęcia oraz inwestycje w startupy w dziedzinie robotyki, jeszcze przed jej pełną komercjalizacją.

Co ważne, nie tylko Samsung zmierza w tym kierunku. Trzy tygodnie temu również firma LG Electronics utworzyła również Centrum Biznesowe Robotyki, podlegające bezpośrednio dyrektorowi generalnemu Lyu Jae-Cheol, konsolidując potencjał robotów w ramach jednej organizacji.

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17397

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies