
Podczas zwiedzania targów Mobile World Congress w jednej z ostatnich hal natknęliśmy się na zespół stoisk opatrzonych znakiem "welcome to China". Poza masą ruterów i rozwiązań infrastrukturalnych, kilka małych, lokalnych firm z okolic Shenzen prezentowało tam swoje wyroby.
Telefony, jak telefony. Były ich dziesiątki. Wiele modeli dla seniorów, sporo komórek low-endowych, a pomiędzy nimi - różne modele featur ephones. Do kompletu - było też sporo smartfonów. Jedne nawet ciekawe, inne zaś były mniej lub bardziej udanymi klonami znanych smartfonów wiodących marek. Samych "prawie-Galaxy SIII" naliczyłem ponad pięć... Wspólnym mianownikiem prezentowanych przez Chińczyków na MWC telefonów była raczej mierna jakość wykonania i obecność systemu Android - w rozmaitych wersjach: od 2.3 po Jelly Bean'a.
![]() |
![]() |
![]() |
|
| Chińskie komórki fot: mGSM |
|||
Pomimo tego, że telefony były - delikatnie ujmując - przeciętne, obsługa stoisk dwoiła się i troiła by zwrócić naszą uwagę. Chińczycy byli przemili, nawet nieźle mówili po angielsku i niezmiernie interesowali się europejskim rynkiem - w tym również polskim. Dużo mówili, chętnie pokazywali swe "dzieła" i udostępniali ulotki, będąc przy tym do bólu serdecznymi. Niestety, na szersze zaprezentowanie wam tego, co widzieliśmy brak nam sił i miejsca. Mijałoby się to zresztą z celem: nie zobaczycie praktycznie żadnego z chińskich telefonów na naszym rynku, a jeśli już tak się stanie, komórka będzie miała zapewne inne logo i wygląd. A temat specyfikacji w chińskim wydaniu - to rzeka... Zapraszam zatem na wirtualną wycieczkę po barcelońskim chinatown!
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
| Chińskie komórki fot: mGSM |
|||
inf. wł.












Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!