Samsung REX pokona Nokię Asha?

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Choć rynek zdominowany jest przez smartfony, wciąż istnieje grupa nabywców szukających niedrogiej, dobrze wyposażonej komórki, która jednak smartfonem nie jest. Nokia ma serię Asha, a Samsung idzie z nią na wojnę, pokazując serię REX.

Serię tworzą cztery telefony. Wszystkie będą pracować w trybie dual-SIM, ale niektóre źródła podają, że każdy z modeli pojawi się też w wersji jednoSIM-owej. Na stronie producenta (stan na piątkowy ranek) nie widzieliśmy modeli jednokartowych, niemniej w każdej specyfikacji zaznaczono dual-SIM jako opcję, co wskazuje na istnienie dwóch wariantów każdego REX-a.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Samsung REX 90 Samsung REX 90
Samsung REX 90
fot: Samsung

Od strony wyposażeniowej, seria REX należy do kategorii tzw. FeaturePhone. Wszystkie pracują na wewnętrznym, firmowym systemie z interfejsem TouchWiz, wzbogaconym o widżety i obsługę serwisów społecznościowych. Telefony pozwolą korzystać z internetu, ale tylko w prędkościach oferowanych przez EDGE i w zakresie umożliwianym przez Operę Mini. We wszystkich pojawią się kamerki i gniazda kart microSD, każdy nabywca może też liczyć na dziesięć darmowych gier od GameLoftu.


Samsung REX 80 Samsung REX 80
Samsung REX 80
fot: Samsung

Najwyższym modelem w serii jest Samsung REX 90, wyposażony w 3,5-calowy ekran o rozdzielczości 320x480 pikseli. Model ten ma najlepszy w serii, 3,2-megapikselowy aparat, a także moduły Wi-Fi, Bluetooth i baterię o pojemności 1000 mAh, która ma wystarczyć na 15 godzin rozmów. Kolejnym modelem w stawce jest Samsung REX 80, z 3-calowym ekranem o rozdzielczości 240x320 pikseli. Pozostałe elementy wyposażeniowe są zbieżne z wyższym modelem.


Samsung REX 70 Samsung REX 70
Samsung REX 70
fot: Samsung

Samsung REX 70 również jest podobny do wyższych modeli, ale ma tylko 2-megapikselowy aparat i nie posiada modułu Wi-Fi. Najtańszą (i najprostszą) propozycją z nowej serii jest Samsung REX 60. Zastosowano w nim 2,8-calowy wyświetlacz w technologii oporowej oraz 1,3-megapikselowy aparat. Pozostałe modele - jak się zapewne już domyślacie, mają ekrany w technologii pojemnościowej.


Samsung REX 60 Samsung REX 60
Samsung REX 60
fot: Samsung

Żałuję, ale dziś nie potrafię podać wam cen nowych modeli. Nie powinny być wysokie - podejrzewam, że najdroższy model nie będzie kosztował więcej, niż 500 zł.

Na podstawie informacji producenta

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17271

Ten artykuł skomentowano już 5 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
40,0% 
icon down
 20,0% 
icon unknown opinion
 40,0% 
Default user logo
nicj

Opinia neutralna

Nie wiem dlaczego ten telefon nie jest smartfonem.... 4 lata temu by był... bo nie ma andrioida jako firmware? bo nie ma 3G cy 4G? Procesor ma nawet nokia 3310 z 2000 roku... tylko bardzo słaby....
Zwykłemu kowalskiemu w wieku 40-50 lat zupełnie wystarczy.... Nie każdy musi mieć konsole z telefonu i internet hi-speed w gaciach...
Nokia kosztuje 300 zł założę się że Samsung zejdzie z ceną do 200-250 i seria Asha znów leży.... a jest kryzys i liczy się CCC...
.xdsl.centertel.pl | 15.02.2013, 16:02

R E K L A M A
Default user logo
maciekawski

Opinia negatywna

Coś mi się zdaje, że Nokia jak zwykle złoi Samsungowi skórę w kwestii wykonania i działania telefonu...
.dynamic.chello.pl | 15.02.2013, 16:02
Default user logo
Arcybiskup

Opinia pozytywna

drobny błąd się wkradł "...wyposażony w 3,5-calowym ekranem..."
Sam takiego telefonu już nigdy nie kupie, ale wydaje mi się że chętnych na takie sprzęciki nie zabraknie, ot chocby moja matka właśnie się zakochała w dziewięcdziesiątce, która do jej potrzeb w zupełności wystarczy.
Bardzo dziękuję, poprawione. (jf)
.artcomp.waw.pl | 15.02.2013, 14:02

R E K L A M A
Default user logo
Gegol

Opinia neutralna

Samsung REX 90 ma podany w specyfikacji wyswietlacz 3'2 cala a nie 3'5 cala.
Dziękuję, poprawione. (jf)
.ip.netia.com.pl | 15.02.2013, 12:02
Default user logo
Mathek

Opinia pozytywna

Coś mi się wydaje, że to będzie 2 telefon (REX 60) z oporowym wyświetlaczem po LG Swift. Nie wiem w sumie na co komu takie telefony, ale jak jest zapotrzebowanie to niech robią. :)
.biznes.mm.pl | 15.02.2013, 11:02

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies