Gresso poleruje tytan

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Wyspecjalizowana w produkcji luksusowych gadżetów, istniejąca od 2005 roku firma Gresso przygotowała kolejny kosztowny i unikalny telefon. Model Titanium należy do linii Cruiser, a wyróżnia się obudową z błyszczącego tytanu.

Według informacji producenta, jest to pierwszy na świecie telefon, którego obudowę wykonano z polerowanego tytanu. Ów wyjątkowo twardy metal jest ponoć bardzo trudny w obróbce - a jego wypolerowanie na wysoki połysk jest czynnością żmudną i czasochłonną. Gresso podaje, że ręczne doprowadzenie jednego korpusu do połysku zajmuje 16 godzin. Kolejnym ręcznie wykonanym elementem są przyciski klawiatury. Każdy z nich jest wykonany z osobnego kawałka stali, wykończonej dla odmiany matowo. Dobrze, że producent nie przesadził z błyskotkami, bowiem klawiatura dzięki satynowej fakturze, świetnie komponuje się z frontem z hartowanego szkła. Ten, poza okienkiem wyświetlacza, jest pokryty od spodu specjalnym lakierem - oczywiście ręcznie. W podobny sposób wykonano tylny panel - urozmaicony jedynie obiektywem aparatu i otworkami głośnika. By wzmóc w nabywcy poczucie luksusu i wyjątkowości, telefon powstanie jedynie w ilości 555 sztuk. Na każdej zostanie wygrawerowany indywidualny, niepowtarzalny numer.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Gresso Cruiser Titanium Gresso Cruiser Titanium Gresso Cruiser Titanium
Gresso Cruiser Titanium
fot: Gresso

Czynności te będą konieczne, by zachęcić kogokolwiek do zakupu tego - delikatnie mówiąc - leciwego technicznie urządzenia. Od strony technicznej, Cruiser Titanium bazuje prawdopodobnie na którymś modelu Nokii sprzed paru lat. Skąd ten wniosek? Platforma S40, 2-calowy wyświetlacz w rozdzielczości 240x320 pikseli, pokazujący tylko 262 tys. barw, WAP i 30 MB pamięci to dane, które już dawno przestały robić wrażenie... Gniazdo kart pamięci przyjmie co najwyżej 2 GB, a aparat zrobi najwyżej 2-megapikselowe zdjęcie. Dodam, że telefon jest trójzakresowy, ma wbudowane radio FM, dyktafon i polifoniczne dzwonki. Gdyby nie obudowa, byłby wart najwyżej 10-20 dolarów. Ale skoro został odziany w polerowany tytan, trzeba za niego zapłacić drobne 2,5 tysiąca dolarów. Ustawiacie się w kolejkę?

Na podstawie informacji producenta

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17269

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
33,3% 
icon down
 33,3% 
icon unknown opinion
 33,3% 
Opinia neutralna

Fobs

Ciekawe w jakiego klienta mierzy ten telefon z taką specyfikacją. Chyba jedynie jacyś kolekcjonerzy-onaniści z grubym portfelem się skuszą. Do ozdoby stylowego biurka lub do szklanej gabloty.


R E K L A M A
Opinia pozytywna

NokiaFun

Ładny, powiedziałbym nawet, że bardzo ładny.
A swojej bogatej specyfikacji znalazł się chociaż Bluetooth?
Tak, jest. 2.0. (AŁ)

Opinia negatywna

acomitam

Jak nie znajdzie nabywców ten antyk to pracownicy dostaną je zamiast wypłaty. Mogli się trochę bardziej postarać, można było włożyć jakiegoś amoleda, trochę więcej pamięci jakiś fajny aparat albo wcale nie dawać. Może jakąś wodoszczelność, albo chociaż wskaźnik laserowy.


R E K L A M A

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies