
Chiński koncern ZTE uchylił rąbka tajemnicy na temat tego, co zamierza zaprezentować nam pod koniec lutego na MWC w Barcelonie. Jest już niemal pewne, że zobaczymy potężny smartfon oraz budżetowy, 8-calowy tablet.
Zaczniemy od tego, co bardziej nas dotyczy, czyli telefonu. Po tym, jak największy konkurent, czyli Huawei, pokazał 6,1-calowego Ascenda Mate, ZTE nie może zostać w tyle. Ma już właściwie gotowy model Grand Memo, oznaczony dodatkowo V9815. Pokazano go właśnie w Hong-Kongu, a Europejska premiera odbędzie się w Barcelonie. Telefon ma dość skromną, ale za to smukłą obudowę - o grubości 8 milimetrów. Znalazło się w niej miejsce na czterordzeniowy procesor Snapdragon S4 Pro o taktowaniu 1,7 GHz oraz 13-megapikselowy aparat fotograficzny. Wyświetlacz Grand Memo będzie nieco mniejszy niż u konkurenta (5,7 cala), ale za to w rozdzielczości 720p. Wśród potwierdzonych elementów specyfikacji znajdujemy jeszcze gniazdo kart microSD i system Android 4.1.2. Wspomniano również o zmodyfikowanej po kątem pisania jedną ręką klawiaturze i słowniku T9.
Drugą z zapowiadanych na Mobile World Congress nowości będzie tablet V81. Lektura jego specyfikacji każe nam przyjąć, iż będzie to propozycja w segmencie budżetowym. Prawdę mówiąc, tablet ZTE nie wyróżnia się niczym szczególnym... Jego 8-calowy ekran ma mieć rozdzielczość 1024x768 pikseli, a pamięć operacyjna to 1 GB. W urządzeniu będzie zastosowany nieokreślony na razie, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,4 GHz oraz wbudowana pamięć 4 GB, wspomagana czytnikiem kart microSD o pojemnościach do 32 GB. Na liście wyposażenia pojawia się też pełnowymiarowy port USB i HDMI, bateria o pojemności 3700 mAh i system Android Jelly Bean.
To niestety na razie wszystkie informacje, jakie udało mi się zebrać na temat planów ZTE. Mam nadzieję, że podczas oficjalnej prezentacji dowiemy się nieco więcej... i poznamy ceny.
Na podstawie informacji serwisu Engadget

