Android niczym Windows

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Dla japońskiego operatora KDDI firma HTC przygotowała ciekawy smartfon z Androidem - inny, niż wszystkie, które możemy znać. Interfejs modelu Infobar A02 nie przypomina niczego, co moglibyśmy kojarzyć z Androidem. Wygląda natomiast trochę jak Windows...

Infobar A02, choć pracuje pod kontrolą Androida 4.1 w wersji Jelly Bean, korzysta z nakładki interfejsowej iida UI 2.0., która przypomina nieco windowsowe kafelki. Ekranowe prostokąty i kwadraty można dowolnie personalizować, zmieniać ich działanie, układ i rozmiary. Wszystko jest odświeżane w tle, jak w WP8. Do tego dochodzą efektowne animacje i zestaw dźwięków skomponowany przez japońskiego muzyka posługującego się pseudonimem Cornelius. Z kolei za projekt minimalistycznej, ale dość efektownej obudowy odpowiadał stylista z Kraju Kwitnącej Wiśni - cieszący się tam sporą renomą Naoto Fukasawa.
Oto interfejs iida w akcji:

Prezentacja Infobar A02
wideo: KDDI przez YouTube
Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Od strony technicznej Infobar nie odbiega od typowego japońskiego smartfonu - co oznacza, że jest odmienny od naszych, europejskich konstrukcji. Na liście wyposażenia znajdujemy nadajnik podczerwieni i odbiornik cyfrowej TV 1seg - elementy bez których trudno w Japonii powalczyć na rynku. Niezłym wyróżnikiem jest też wodo- i pyłoszczelność obudowy, spełniająca normę IP57. Pomimo tego, korpus jest dość smukły (9,7 mm), a całość niezbyt ciężka - 147 g. Siłą napędową smartfonu jest czterordzeniowy układ Qualcomma - APQ8064 - o taktowaniu 1,5 GHz, wspierany przez gigabajt pamięci operacyjnej. Telefon otrzymał ponadto układ Beats Audio, moduł NFC z elektronicznym portfelem Osaifu-Keitai, a także dwie kamery.


Infobar A02 Infobar A02
HTC Infobar A02
fot: KDDI

Główna ma 8-megapikselową matrycę i obiektyw F2.0, zaś przednia - 2,1-megapiksela. 4,7-calowy wyświetlacz smartfonu ma rozdzielczość 720p... na tym tle trochę marnie zapowiada się bateria o pojemności 2100 mAh i jedynie 16 GB wbudowanej pamięci. Da się ją na szczęście rozbudowa kartami microSD, ale na nieco zbyt małą baterię podobnej rady już nie ma... Smartfon obsługuje pasma CDMA2000 800/2100, WCDMA 850/1900/2100 i LTE 800/1500, ale nie możemy liczyć, by przekroczył granice lokalnego rynku. Niestety nie...

Na podstawie informacji serwisu Engadget

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17271

Ten artykuł skomentowano już 8 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
37,5% 
icon down
 25,0% 
icon unknown opinion
 37,5% 
Opinia pozytywna

basti

Co wy za bzdury opowiadacie? Jak Google zrzyna od WP albo od iOS? Przecież to jest nakładka producenta, a nie Google... Boże widzisz i nie brzmisz...
Piękne. (jf)


R E K L A M A
13 lat w mGSM 33 opinie
Opinia negatywna

Doomsayer

Ci z Google to tylko zrzynać potrafią. Najpierw z iOS, teraz z Windows.

Opinia pozytywna

Marcin1979

Zacna przerewelacja!


R E K L A M A
Opinia neutralna

mikilublin

jak dla mnie jest to też podobne do MeeGo gdzie przesuwając na prawo bądź lewo przechodziliśmy do otwartych aplikacji itp. a wzdłuż była lista aplikacji. natomiast jeśli chodzi o efekty przejścia to jak dla mnie są do bani i w codziennym użytkowaniu by denerwowały. poza tym również uważam jak kolega @rysiuxxx, że Android upodabnia się tym UI do WP :) aktualnie posiadam Symbiana ale kolejny telefon tylko z WP8. Nie mam przekonania do Androida, mimo że dużo elementów mi się podoba to zbyt dużo negatywnych opinii o Androidzie czytałem już na temat jego funkcjonowania. Poza tym widać, że Android musi mieć duże bebechy do płynnego działania co nie jest dobrą drogą

Opinia neutralna

kicha

klika na tej pierwszej stronie i klika i nic ciekawego nie pokazali .

Opinia pozytywna

basti

Ja chcę taki lockscreen!

Opinia negatywna

7

Android nie chce się upodobnić do WP. Ta informacja może szokować, ale okazuje się, że za rozwój Androida odpowiada Google, a nie jakaś japońska firma. O,o Co do filmiku, interfejs jest trochę zbyt giętki i nie ma szans, by w codziennej pracy działał płynnie na tym systemie.


R E K L A M A
Opinia neutralna

rysiuxxx

I to przykład na to że jednak WP nie jest taki zły jak się o nim mówiło... WP nie próbuje się upodobnić do Androida, a Android do WP jednak taką próbę podejmuje... A wiadomo że każdy chce się zmienić na lepsze a nie na gorsze :) Pozdrawiam fanów WP

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies