Budżetowy Huawei w chwilę po CES

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Huawei zasypał nas nowościami podczas CES, ale okazało się, że nie pokazał wszystkiego. Dziś światło ujrzał niedrogi smartfon G520. Nie wystawiano go na CES, przeznaczony został bowiem wyłącznie na macierzysty rynek.

Huawei G520Huawei G520
fot: UnwiredView

Na dzień dzisiejszy brak jest informacji o planach sprzedaży tego modelu poza Chinami. Trochę szkoda, bowiem łączy on niską cenę z dość sensowną specyfikacją. Korzysta z czterordzeniowego procesora MediaTek MT6589 o taktowaniu 1,2 GHz. Układ ten wsparty jest przez 512 MB pamięci operacyjnej, co powinno wystarczyć do sprawnej obsługi Androida 4.1, który zapewne trafi na początku do tego telefonu. Choć ma być niedrogi, zastosowano w nim 4,5-calowy wyświetlacz w technologii IPS, dodając w miarę rozsądną przy tej przekątnej rozdzielczość 480x854 pikseli. Na pokładzie znajdzie się jeszcze 5-megapikselowy aparat, kamerka VGA oraz bateria o pojemności 1700 mAh. Telefon obsługuje pasma GSM 900/1800/1900 oraz TD-SCDMA 1880-1920/2010-2025, a jego pamięć (z możliwością rozbudowy kartą microSD) pomieści 4 GB. Huawei G520 będzie dystrybuowany (przynajmniej na razie) tylko przez China Mobile, a jego cena w sprzedaży bezabonamentowej wyniesie równowartość 225 dolarów.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Na podstawie informacji serwisu UnwiredView

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17270

Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
50,0% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 50,0% 
Opinia neutralna

acomitam

225 dolarów to budżet czterdziestoosobowej chińskiej rodziny, więc chyba ten telefon nie jest taki niskobudżetowy.
Nie mieszkamy w Chinach, nie piszemy z tej perspektywy. Niskobudżetowość jest kwestią względną i nie oznacza urządzenia bezwzględnie taniego, bo wtedy mógłby sobie na niego pozwolić kloszard z Albanii. Niskobudżetowy telefon to zupełnie inne kwoty niż niskobudżetowy smartfon. W Chinach istnieje ogromne rozwarstwienie społeczeństwa jeśli chodzi o zamożność. Trochę tak jak w Polsce, tylko skala jest inna. Podana została cena bez abonamentu. Biedny Chińczyk kupi coś znacznie tańszego albo nie kupi w ogóle. Podobnie jak biedny Polak. Z perspektywy mieszkańca któregoś z krajów europejskich to jest tani telefon. Amerykanina? Amerykanin nie kupuje telefonów poza operatorem, chyba że wykonuje specyficzny zawód. Gdyby znalazł się u nas w abonamencie - prawdopodobnie 40-140 zł po dwóch miesiącach w ofercie. Jeszcze raz powtórzę: pojęcie budżetowości jest względne. Nie jesteśmy serwisem zajmującym się polityką społeczną. Piszemy o branży, a terminologia tej branży rządzi się własnymi prawami. (jf)


R E K L A M A
18 lat w mGSM 25 opinii
Opinia pozytywna

maca

Czterordzeniowy budżetowiec? to całkiem ładnie.

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies