Sony ma coś wielkiego...

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Sony szykuje na nowy rok coś naprawdę wielkiego. Plotki o smartfonach Odin i Yuga słyszymy już od miesiąca, ale teraz pojawiły się wreszcie bliższe dane. Jeśli pogłoski potwierdzą się - czeka nas spore zaskoczenie...

Sony Odin i YugaSony Odin i Yuga
fot: it168.com

To, że japoński koncern chce przygotować konkurenta dla Galaxy Note - nie dziwi. Będzie nim właśnie Odin, z czterordzeniowym procesorem Cortex A15 o taktowaniu 1,5 GHz i 5-calowym wyświetlaczem 1080p o imponującej gęstości 441 ppi. Pozostałe parametry będą równie topowe: wymieńmy choćby 3 GB pamięci operacyjnej, 16-megapikselowy aparat czy baterię o pojemności 3000 mAh. To jednak nic w porównaniu z tym co ma nam zaoferować model Yuga. Będzie zbliżony wyposażeniowo do Odina, ale ma dysponować ekranem o przekątnej... 6 cali! Czy to będzie jeszcze telefon? Zastanawiając się nad sensem oferowania smartfonu tej wielkości dostrzegłem jednak jutrzenkę nadziei - jest nią zwiększona do 3500 mAh pojemność baterii, co ma szanse zrekompensować większą prądożerność ogromnego wyświetlacza.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Na podstawie informacji serwisu Phonearena

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17271

Ten artykuł skomentowano już 5 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
20,0% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 80,0% 
Default user logo
gqx

Opinia neutralna

nie nie nie, 6" to nie telefon to raczej tablet z funkcją telefonu, 5" to całkowity szczyt wielkości, i to w takiej rozdzielczości jaką ma Butterfly, wtedy to jest odtwarzacz filmowy z funkcją dzwonienia:D
.dynamic.chello.pl | 12.12.2012, 21:12

R E K L A M A
Default user logo
Anonimowy234

Opinia pozytywna

A jak dla mnie są to super smartfony. Dla każdego coś dobrego - Sony wypuścił telefony z mniejszymi ekranami, a teraz przyszedł czas na potężniejsze. Telefony obdarzone wysokimi parametrami, ładnym wyglądem Sonego, napewno znajdą się chętni. Wizualnie, jak i parametrami miażdżą Samsungi.

Zastanawia mnie tylko cena tych telefonów...
.static.sitel.net.pl | 12.12.2012, 20:12
Default user logo
konmak47

Opinia neutralna

a miałem nadzieje ze dostane w koncu idealne dla mnie 4 cale od sony z porzadnymi "bebechami" tak jak kiedys kultowa xperia x10 ktora mam do dzis ;-) ale nie badzmy zludni 4" to w obecnych czasach "maly ekran" i mozna w nich dostac sprzet ze sredniej polki cenowej szkoda bo nie kazdy chce miec wiekszy ekran teraz bede musial zadowolic sie s3 mini a szkoda bo chciałbym cos mocniejszego
.dynamic.gprs.plus.pl | 12.12.2012, 20:12

R E K L A M A
Default user logo
Michalos

Opinia neutralna

Przy 4,3" daje radę, ale nie jest to komfortowe korzystanie z telefonu
.ip.netia.com.pl | 12.12.2012, 15:12
Default user logo
dacik

Opinia neutralna

No może faktycznie niektorzy mają dłonie jak szufle i im sie mieszczą te smartfonotablety... Osobiscie dla mnie max,jaki jestem w stanie ogarnąć jedna ręką to 4 cale. I to ledwo ledwo jestem w stanie kciukiem sięgnąć do wszystkich krawędzi i rogów. A take duże bydlaki? No jedną ręką to już się nie da obslużyć, więc trzeba użyć drugiej do trzymania. I tutaj chyba już powoli zanika ich taka jakby wieksza mobilność, bo do obslugi trzeba poswiecic im już jedną konczynę więcej, przez co np torby z zakupami nie poniesiemy w tym samym czasie. I dokąd to zmierza?
.kalisz.mm.pl | 12.12.2012, 11:12

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies