Nowy iPhone za pół roku?

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Serwis Digitimes donosi, że już w grudniu ma ruszyć próbna produkcja nowego modelu iPhone! Powołując się na chińskojęzyczny serwis Commercial Times, Digitimes informuje, że nowy model ma otrzymać oznaczenie 5S...

Nie jest jasne, jakie zmiany dotkną kolejną iterację iPhone'a, ale Apple przyspiesza ponoć procesy certyfikacyjne poszczególnych nowych komponentów, a skalę serii informacyjnej szacuje się na 50 do 100 tys. sztuk. Pełna produkcja seryjna miałaby wystartować w ok. miesiąc po wypuszczeniu serii informacyjnej, czyli w okolicach stycznia 2013 roku.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

To samo źródło wspomina również o nowym iPadzie, który miałby zadebiutować mniej więcej kwartał po iPhone 5S. Ponieważ w tym wypadku jako jedną z przyczyn szybkiego wprowadzenia kolejnego modelu wymienia się "niższą od oczekiwanej" rozdzielczość wyświetlacza w zaprezentowanej ostatnio wersji, możemy podejrzewać, że chodzi o iPada Mini. To już jednak tylko nasze domysły, bowiem w materiale źródłowym takiej informacji nie podano.

Jeśli powyższe pogłoski znajdą potwierdzenie, będą świadczyć o tym, że Apple skraca cykl życia produktów do niecałego roku. Czas pokaże, czy to słuszna, zyskowna strategia, czy raczej początek końca "jabłecznej" legendy... Obstawiam raczej drugą możliwość.

Na podstawie informacji serwisu Digitimes

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17270

Ten artykuł skomentowano już 5 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
0,0% 
icon down
 20,0% 
icon unknown opinion
 80,0% 
Default user logo
Ellion

Opinia neutralna

Ależ Szanowna Redakcjo, Niezwykle Poinformowany Użytkownik już spieszy z wyjaśnieniem zawiłej terminologii:
Zmiana kosmetyczna to wersje "S". Zbyt mało usprawnień, żeby nazwać model nową generacją; wystarczająco, by wyróżnić, iż jest to model po modernizacji. Zmiana radykalna to nowa cyferka, gdzie oprócz wnętrza zmienia się również obudowa [głosy prześmiewcze w redakcji może i mają trochę racji, ale nawet rozciągnięcie 4S w 5 jest jakąś zmianą obudowy, prawda?]. Zresztą to nie działa jedynie w przypadku Apple - średnia rynkowego życia samochodu to teraz 6 lat, po trzech robi się "facelifting". Mam nadzieję, że nie jest to dla Redakcji wytłumaczenie nielogiczne.
Co do serwisów zagranicznych i polskich, chodziło mi o "pompowanie sensacji" - "Nowy iPhone za pół roku?!", na konkurencyjnym serwisie "Nowy iPhone za miesiąc?". Ja za to powoływałem się na serwis zagraniczny na literę M [Mashable - to do wiadomości Redakcji, bo wiem, że będzie ciachnięte], który obiektywnie, bez zbędnych emocji i powołując się na to samo źródło podał, iż Apple rozpocznie produkcję modelu 5S w styczniu co może zapowiadać premierę jak w przypadku 4 - w czerwcu bądź lipcu. Dlaczego? Ponieważ premiery iPadów zostały przełożone na jesień i nie będą się odbywały, jak do tej pory, w marcu bądź kwietniu. Przykład? Premiera iPada mini i "iPada z wyświetlaczem Retina" w zeszłym miesiącu. Oświadczeń od Apple w sprawie zmian w datach premier? 0. I tak pozostanie. Dlaczego mówię o obiektywnym newsie? Bo nie był okraszony osobistymi wstawkami o, parafrazuję, "rychłej śmierci legendy Apple jeśli 5S zostanie zaprezentowany za pół roku". Da się? Da się.
Pozdrawiam,
Niezwykle Poinformowany Użytkownik
Cieszę się z tej odpowiedzi i dziękuję. To jest odpowiedź rzeczowa i sporo uzasadnia. Spieszę z kilkoma wyjaśnieniami. Nie jesteśmy serwisem niusowym. Subiektywizm w aktualnościach był i - obawiam się - będzie. Możemy się jedynie starać, by jego oddzielenie od treści dokumentalnej było wyraźnie zaznaczone - Adam to robi, podkreślając jakie elementy tekstu są jego opiniami. Nie "kopiujemy bezmyślnie" polskich niusów. Sam korzystałem z polskich serwisów niusowych może kilka razy od chwili powstania serwisu. Korzystamy natomiast i owszem, z informacji polskich przedstawicielstw producentów. "Bezmyślne kopiowanie" jest określeniem pejoratywnym, krzywdzącym i nieprawdziwym. Informacje dotyczące kolejnego iPhona są nadal wyłącznie plotkami. Nie można budować sensownego obrazu rzeczywistości opierając się na niesprawdzonych wiadomościach - stąd w tego typu informacjach więcej jest domysłów - również autora - a mniej faktów. Spór o znaczenie słowa "nowy" to spór semantyczny. Kolejna odmiana telefonu może być - i jest nazywana w praktyce nowym modelem. Nikt nie zabroni Apple wprowadzić w wersji "S" zmian rewolucyjnych. Nikt nie może w tej chwili powiedzieć z całą pewnością co takie zmiany będą obejmowały. Autor nigdzie nie pisze o "nowej generacji". Pisze o "nowej iteracji", co jest określeniem jak mi się zdaje przeciwnym i zakładającym wtórność. Każdy czytelnik ma prawo do własnego osądu i oceny tekstu. Można nam zarzucać subiektywizm, można i trzeba nas poprawiać, jeśli się mylimy. Nie wolno nas posądzać o kopiowanie czyjejkolwiek pracy, bo nigdy się tym procederem nie splamiliśmy. (jf)
.multi-play.net.pl | 13.11.2012, 18:11

R E K L A M A
Default user logo
Ellion

Opinia neutralna

Ja polecam redakcji czytanie newsów z zagranicznych serwisów, a nie bezmyślne kopiowanie z polskich. Sytuacja jest taka: Już rozpoczęli testy iPhone'a 5S, ponieważ chcą powrócić do premier w lecie [czerwiec/lipiec] a nie - jak w przypadku iPhone'a 4S i 5 - we wrześniu. Da to więcej elastyczności w przypadku premier, nie trzeba będzie organizować eventów we wrześniu i za chwilę w październiku. Poza tym, 5S będzie tylko kosmetyczną zmianą - obudowa się nie zmieni, tylko wnętrze. Więc nie za pół roku i nie "nowy" tylko odświeżony.
Redakcja bardzo dziękuje za cenne porady. Niestety redakcja nie zdawała sobie sprawy z tego, że Digitimes jest polskim serwisem oraz nie znalazła oficjalnego komunikatu Apple tłumaczącego zawiłości polityki produkcyjnej, które Ty nam tu tak ładnie wyłożyłeś, Drogi Niezwykle Poinformowany Użytkowniku, ale przepraszamy i obiecujemy, że następnym razem postaramy się lepiej. Prosilibyśmy jednak o doprecyzowanie terminologii: zmiana wnętrza w przypadku Apple jest zmianą kosmetyczną, a zmiana obudowy radykalną, tak? Chcielibyśmy na przyszłość być nieco lepiej poinformowani i uzyskać pewność, bo odzywają się u nas prześmiewcze głosy, że właściwie od początku istnienia iPhone przechodził wyłącznie zmiany kosmetyczne, a to chyba nieprawda? (jf)
.156.89.208 | 13.11.2012, 09:11
Default user logo
ZADZIOR

Opinia neutralna

O bosz o bosz - co teraz poczną posiadacze nowego Iphone'a 5. Znów "przyjdą do baru i zamówią to samo co wczoraj z tym, że drożej" ;) Nie mam nic do tego smartfona (prócz ceny w naszym kraju) ani tym bardziej do jego użytkowników, o nie, każdy używa tego co mu pasuje - proszę się moim żartem nie bulwersować, ale polityka Apple'a stacza się po równi pochyłej wprost do bagna.
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 12.11.2012, 21:11

R E K L A M A
Default user logo
kartagan

Opinia negatywna

żal...... no coment
.telpol.net.pl | 12.11.2012, 20:11
Default user logo
qmak

Opinia neutralna

No tak. Wypuścili gniota a teraz chcą szybko naprawić swoje błędy. Widać, że z apple już nie jest tak pięknie jak na początku ery iphone'a.. Oczywiście nie życzę im źle.
.pl | 12.11.2012, 20:11

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies