iPhone nielegalny w Meksyku!

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Apple ma spore kłopoty... w Meksyku. Tamtejszy sąd uznał, że kalifornijski koncern nie może używać tam nazwy iPhone! Zdaniem sądu, brzmi ona zbyt podobnie do funkcjonującej na tamtejszym rynku innej marki...

Meksykański sąd odmówił zarejestrowania znaku iPhone na tamtejszym rynku, uznając, że jej fonetyczne brzmienie jest zbyt podobne do nazwy iFone, zarejestrowanej tam znacznie wcześniej, bo już w 2003 roku. Marka iFone należy do lokalnej firmy, oferującej usługi telekomunikacyjne, m.in. telefonię VoIP. Apple zgłosiło chęć zarejestrowania swojej marki w Meksyku dopiero w 2009 roku, zatem kilka lat po tym, jak uczyniła to firma iFone. Uznano zatem, że to jej należy się pierwszeństwo. Co więcej, iFone domaga się zakazu sprzedaży telefonów pod marką iPhone na terenie Meksyku, żąda również odszkodowania, które może wynieść do 40 procent przychodów z dotychczasowej sprzedaży komórek Apple na tamtejszym rynku. W dwóch ostatnich sprawach decyzje jeszcze jednak nie zapadły, prawnicy nie wykluczają bowiem ugody między firmami. Bez względu na kolejne werdykty śmiało zaryzykuję twierdzenie, że Apple staje się chyba ulubioną marką prawników. W końcu niejeden adwokat zarobił już sporo grosza dzięki sądowym potyczkom tego koncernu...

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Na podstawie informacji serwisu Electronista

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17270

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
33,3% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 66,7% 
Opinia pozytywna

mulat

Ta sytuacja przypomina mi znane powiedzenie "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie". Dobrze, że ktoś zajął się Apple, bo oni święci nie są.


R E K L A M A
Opinia neutralna

Arcybiskup

Nie załatwiła konkurencja, nie załatwił samsung, iPhone'a załatwił iFone... świat staje na głowie :D

Opinia neutralna

Tomek

Czekamy z niecierpliwoscia na reszte swiata! :)


R E K L A M A

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies