
Do naszej redakcji zawitała właśnie najgorętsza z jesiennych nowości - iPhone 5. Już wkrótce opublikujemy obszerny test tego modelu (do którego lektury serdecznie zapraszam), a na razie pozwólcie, że podzielę się z wami pierwszymi wrażeniami.
iPhone przybywa do nas w charakterystycznym opakowaniu - ale jednak innym, niż poprzednie generacje. Kartonik jest ciemnoszary i wyraźnie większy od pudełka iPhone'a 4S... Cóż, to nie dziwi, wszak sam telefon przecież urósł!
![]() |
![]() |
![]() |
|
| iPhone 5 fot: mGSM.pl |
|||
A co w środku? Najpierw ujrzymy telefon leżący luzem na plastikowej tacce. Pod nią charakterystyczny zestaw - ładowarka, kabel i słuchawki. Oczywiście - wszystko inne niż dotąd. Kabel z nowym wtykiem, słuchawki - także nowego typu, w dodatku zapakowane w osobny futerał, a nie jak dotąd w plastikową oklejkę. To miłe... W końcu za takie pieniądze pudełko na słuchawki chyba nam się należy ;)
W opakowaniu jest też koperta, zawierająca skróconą instrukcję, nalepki (np. na samochód) oraz igłę do otwierania tacki SIM. I tu uwaga - wraz z nowym iPhone'm debiutuje nowy standard karty - nanoSIM.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| iPhone 5 fot: mGSM.pl |
|||
Telefon wygląda zupełnie inaczej, niż poprzednik - ale wprawne oko znajdzie też wiele podobieństw. Przód - poza innymi proporcjami, umiejscowieniem czujników i kamery oraz wyraźnie węższą ramką okalającą ekran - nie uległ większym modyfikacjom. Tył - to już nowy dwutonowy styl - łączący błyszczące szkło ze znaczną połacią matowego metalu. Bez żadnej szpary przechodzi on w boczne ścianki, które mają identyczną barwę i fakturę. Rozmieszczenie przycisków jest takie, jak dotąd, ale już złącze słuchawek powędrowało na spód, na którym za sprawą mniejszego złącza systemowego nagle zrobiło się więcej miejsca. Jak telefon sprawuje się w codziennym użytkowaniu, opowiem już niebawem. A tymczasem - zapraszam na film z "wielkiego otwarcia".
| Odpakowanie iPhone 5 wideo: mGSM.pl przez YouTube |
|||
Mat. własny







Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!