Pokrowiec za... grube tysiące

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Zazwyczaj nie piszemy o akcesoriach, a już szczególnie rzadko skupiamy się na tak trywialnej rzeczy, jaką jest pokrowiec. Dziś jednak mam nie lada ciekawostkę... Ile bylibyście skłonni zapłacić za "bumper" do waszego nowego iPhone?

Firmę Gresso znamy z produkcji gadżetów, dla ludzi, którzy mają już wszystko - a szczególnie nadmiar gotówki i luźną rękę do jej wydawania. W przeddzień wielkiej premiery producent ten wprowadził do sprzedaży pokrowiec typu bumper, dedykowany do nowego iPhone'a. To totalnie bezsensowny produkt, ale z pewnością przykuje uwagę kogoś, kto ceni ciekawy design i przywiązuje niezwykłą wagę do detali. Pokrowiec zwany Revolution wykonano ze stopów tytanu, precyzyjnie szlifowanych komputerowo sterowaną obrabiarką i ozdobionych fakturą powstała w procesie szczotkowania. Na koniec wszystko powleczono warstwą PVD, by nadać niebanalny, ciemny kolor. Producent podaje, że proces produkcyjny jednej sztuki zajmuje 3 godziny, a każdy element jest wykańczany ręcznie. Na brzegu umieszczono płytkę ze złota, na której wygrawerowano logo Gresso i nazwę pokrowca. Całość pakowana jest w wykładane jedwabiem pudełko z bukowego drewna. Piękne... ale po co?

Gresso Revolution Gresso Revolution
Gresso Revolution
fot: Gresso
Obiektywnie oceniając, produkt Gresso ma jednak kilka zalet. Przede wszystkim zapewnia ochronę telefonu - wszak wykonany jest z twardego metalu. Będzie zapewne również niezwykle trwały, a przy tym nie zwiększy odczuwalnie masy telefonu - waży tylko 35 g. Nie wpłynie też znacząco na wymiary iPhone - doda jedynie po milimetrze z każdej strony. Łatwo go również mocować i zdejmować - obie części bumpera łączą się za pomocą magnesów. Pora odpowiedzieć, ile to cudo kosztuje. Cena dosłownie zwala z nóg - wynosi trzy tysiące dolarów. To nie pomyłka. Trzy tysiące za pokrowiec! Co prawda, nabywca może liczyć na dożywotnią gwarancję i szpanować wygrawerowanym na pokrowcu numerem seryjnym, pokazującym iż jest jednym z 999 rozrzutnych szaleńców, którzy za metalowy bumper są skłonni wydać tyle, co za porządny komputer. Zastanawiam się, czy ktokolwiek zauważy, czym jest kawałek metalu nałożony na iPhone'a? Widzicie sens w kupowaniu tak kosztownych - i w zasadzie całkowicie zbędnych - gadżetów? Czy to kwestia zamożności, czy... no właśnie - czego?!
Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Na postawie informacji Producenta

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17271

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
0,0% 
icon down
 33,3% 
icon unknown opinion
 66,7% 
Default user logo
pawel_g

Opinia neutralna

Witam,
Żeby nie był to pokrowiec na iPhona to pewnie byście trzymali się swojej zasady i nic nie napisali... Ogólnie rzecz biorąc proponuję już po raz drugi utworzyć zakładkę "iPhone" i pakować tam wszystko co jest związane z firmą Apple. A z tego co widzę po komentarzach, chyba nie tylko ja jestem tego zdania.
Przejawiasz najwyraźniej zbytnie zainteresowanie artykułami o produkcie Apple. W przeciwieństwie np. do mnie: ja czytam o ich smartfonach i tabletach wyłącznie z obowiązku; czasem (1-2 razy do roku) z ciekawości. Przestań czytać o ich gadżetach, odczujesz ulgę. Im mniejsze zainteresowanie, tym mniej artykułów na dany temat. Będziemy pisać o każdym produkcie, który mógłby zainteresować użytkowników serwisu. Praca taka. Porównaj choćby ilość odsłon wczorajszych aktualności - to te liczby na dole tekstów, po prawej. Pomyśl, że między innymi od tego ile jest tych odsłon zależą Twoje zarobki. Wyciągnij wnioski. (jf)
.dynamic.chello.pl | 12.09.2012, 17:09

R E K L A M A
Default user logo
GD

Opinia neutralna

Powiedziałbym, że to nawet kilka zapasowych iPhonów:D
.provident.pl | 12.09.2012, 17:09
Default user logo
hakunamatata

Opinia negatywna

Jakby na to logicznie spojrzał to bardziej opłaca się kupić zapasowego iphone`a niż sam pokrowiec. Ale jeśli ktoś się podciera kasą to gadżet jak znalazł...
.adsl.inetia.pl | 12.09.2012, 12:09

R E K L A M A

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies