myTAB - nowy polski tablet!

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

myTAB 10 - tak nazywa się pierwszy tablet wyprodukowany przez wrocławską spółkę myPhone, znaną dotąd z produkcji telefonów dla seniorów i Dual-SIM. Urządzenie ma łączyć solidną konstrukcję, dobry wyświetlacz i sensowną specyfikacje z korzystną ceną.

myTAB 10 wyposażony został w układ Allwinner A10, oparty na architekturze ARM v7 i jednordzeniowym procesorze Cortex-A8 oraz taktowany z częstotliwością 1,2 GHz. Takie rozwiązanie zapewnia optymalne zużycie energii w stosunku do wydajności urządzenia. Jego praca wspomagana jest przez 32-bitową pamięć operacyjną DDR3 SDRAM o pojemności 1 GB. Wbudowana pamięć wewnętrzna o pojemności 8 GB pozwala na przechowanie bardzo wielu plików, a w razie potrzeby możemy skorzystać z zewnętrznych kart pamięci o pojemności do 32 GB. Za obsługę grafiki w tym układzie odpowiada procesor graficzny Mali 400 MP, znany z wielu ostatnich nowości działających pod systemem Android. Połączenie tych układów daje wiele możliwości - sprawdza się przy wyświetlaniu filmów HD i pozwala na obsługę popularnych formatów wideo, wspiera kodowanie H.264, umożliwia wyświetlanie obrazu (o jakości FullHD, FullHD 3D oraz 2160p) na zewnętrznych urządzeniach, za pomocą wbudowanego złącza mini-HDMI. Obok tego portu znajdziemy jeszcze dwa porty microUSB, złącze kart pamięci oraz gniazdo mini-jack.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

myTAB 10 myTAB 10
myTAB 10
fot: myTAB
Oprócz wbudowanej obsługi Wi-Fi, myTAB 10 może łączyć się z siecią za pomocą zewnętrznego modemu 3G. Jeden z portów microUSB ma funkcję host, pozwoli zatem nie tylko podłączyć modem, ale i zewnętrzną pamięć typu pendrive. Pojemnościowy wyświetlacz typu IPS o przekątnej 9,7 cala i rozdzielczości 1024x768 pikseli, zapewniający widoczność pod szerokim kątem (178 stopni), pokryty został taflą szkła, chroniącą go przez zarysowaniem. Pięciopunktowy multitouch pozwala na wykorzystanie pełnego spektrum możliwości drzemiących w obsłudze urządzenia za pomocą dotyku. Smukła (ma tylko 10mm grubości) i lekka obudowa wykonana została z kombinacji szkła, aluminium i tworzyw sztucznych. Nowy tablet zasilany jest za pomocą akumulatora polimerowego o objętości 8000 mAh, Pozwala on na ciągłą pracę urządzenia do 8 godzin, a używany sporadycznie, dużo rzadziej domagać się będzie dostępu do ładowarki. Istotnym elementem nowego myTAB 10 jest system operacyjny Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich. To pierwszy system, napisany z myślą o tabletach, nie będący adaptacją systemu dla smartfonów.

myTAB ma szansę stać się interesującą, tańszą alternatywą dla urządzeń wiodących producentów, a jednocześnie dużo lepszą jakościowo i dużo bardziej efektywną od tanich urządzeń masowo importowanych z Chin i sprzedawanych na aukcjach internetowych. myTAB 10 objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta, a jego cena wynosi 749 złotych. myTAB 10 właśnie wchodzi do sprzedaży w Polsce, Czechach, Słowacji, Słowenii, na Węgrzech, a także na Litwie, na Ukrainie i w Estonii. Model ten jest już do nabycia w naszym sklepie!

Na postawie informacji Producenta

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17271

Ten artykuł skomentowano już 8 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
50,0% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 50,0% 
Opinia neutralna

AnoniMouse

"od tanich urządzeń masowo importowanych z Chin i sprzedawanych na aukcjach internetowych."
W sumie różnicą jest głównie to że na aukcjach oferentów jest powiedzmy setka która sprowadziła po sto urządzeń zaś firma z Wrocławia jako jedna sprowadziła ich dajmy na to dziesięć tysięcy.
Na marginesie zastanawiam się czy rzeczywiście rodzime firmy takie jak MyPhone, Mistral lub Vedia prowadzą serwis w sensie naprawy urządzeń czy też zwyczajnie serwis zajmuje się oceną uszkodzenia (z winy użytkownika czy nie) i ew. przywracaniem ustawień fabrycznych? Zorganizowanie rzeczywistego serwisu szczególnie przy urządzeniach typu telefon komórkowy czy tablet musi być kosztowne i przypuszczalnie mija się z celem.
Nie stanowi najmniejszej trudności zamówienie dowolnej ilości brandowanego własnym logo sprzętu z Chin (tego typu zamówienia realizowane są od 10 szt.) jednak rzeczywisty producent oferuje rok gwarancji. Może więc w ramach zabezpieczenia zamawiana jest jakaś ilość urządzeń które mają zaspokoić potrzeby w zakresie ew. wymiany urządzeń przez serwis?
Sądzę, że skala zamówienia pozwala na obniżenie kosztów i zapewnienie serwisu. Mogę mówić o myPhone, bo informacje są z pierwszej ręki. Tak, naprawy gwarancyjne realizowane są na miejscu i nie polegają wyłącznie na przywracaniu ustawień fabrycznych. Problemy z serwisem są podobne jak w przypadku innych urządzeń; czasem trzeba być upartym, jeśli ma się rację. Dają 2 lata gwarancji w systemie door to door - odbierają urządzenie od klienta i zwracają na własny koszt.


R E K L A M A
15 lat w mGSM 611 opinii
Opinia neutralna

Azawakh

No i dogadaliśmy się. Jednak nie tylko Prestigio i myPhone posiadają w swojej ofercie ten typ tabletu, który brandują swoimi markami. Na rynku bowiem firma Modecom wptowadziła tablet FreeTab 9702 IPS X2, który jest kolejną wariacją na temat. Sporo się tego sprzętu pod różnymi markami nazbierało oj sporo i co na to nasza ulubiona firma z Cupertino, której tablet tablet jest bardzo podobny do tabletu sygnowanego marką myTab? Czy poda ona wrocławską spółkę do sądu o naruszenie własności intelektualnej a może wybór Apple padnie na Prestigio lub Modecom? A teraz na poważnie nie zdziwiłbym się gdyby Apple zaczęło szukać rzeczywistego producenta tego (i podobnych) tabletu gdzieś w Chinach i wytoczyła mu proces choć z drugiej strony czy by jej się to opłacało? Od Samsunga zawsze może więcej wyciągnąć nawet jeśli jego tablety mają się nijak do iPada.

15 lat w mGSM 611 opinii
Opinia neutralna

Azawakh

Drogi Redaktorze, ależ w przypadkiem tego tabletu użyte przeze mnie określenie "tania lowendowa chińszczyzna" jest jak najbardziej na miejscu gdyż ani specyfikacją ani tym bardziej możliwościami nie zachwyca. Nazywajmy rzeczy po imieniu co w przypadku tego tabletu nie jest żadną ujmą. Ani GPSu, ani 3G ani nawet bluetootha brak, procesor Allwinner a nie Snapdragon czy Exynos aparat 2 Mpx o miernej optyce więc jak to inaczej nazwać jak nie lowend? To tak jakbyśmy chcieli Malucha albo Cinquecento nazywać limuzyną a przecież to samochody segmentu A czyli tego najniższego i nie da się tego ukrć. Cy to w jakiś sposó jest dla nich ujmą, że reprezentują najniższą półkę? Czy to stawia je na z góry straconej pozycji? No chyba nie bo choćby takie samochody jak Fiat Uno albo Panda reprezentujące segment A (lowend) zostawały Samochodami Roku co znaczy, że i nawet tanie pojazdy mogą być porządnie wykonane i sprawiać użytkownikowi sporo frajdy. Sam korzystam z budżetowego (lowendowego) Multipada 5097CPRO i pomimo kilku jego niedoskonałości wynikających z jego specyfikacji jestem z niego zadowolony. iPad z niego to nie jest ale jest funkcjonalny i pozwala na swobodne surfowanie po sieci tak samo jak rzeczony myTab10. Tym samym potencjalny klient, który zakupi produkt wprowadzony przez myPhona może być z niego zadowolony gdyż nie jest to zły sprzęt i do podstawowych zadań jak surfowanie po sieci czy czytanie ebooków może się bardzo przydać i sprawdzić w powierzonych zastosowaniach. I tego Panie Redaktorze jak Pan widzi nie neguję a wręcz przeciwnie widzę w tym sprzęcie nadzieję, że klient może być z niego zadowolony.

- I widzi Pan, Panie Azawakh, z tej wypowiedzi wypowiedzi można się dopiero dowiedzieć, że w zasadzie oba wymienione przez Pana tablety są tanią chińszczyzną, z czym jestem w stanie się zgodzić. Taki punkt widzenia jestem w stanie zaakceptować. Bardzo nie podobało mi się stawianie w opozycji jednej taniej chińszczyzny względem innej, której nie nazywało się tanią chińszczyzną. Nie podobało mi się, bo to nie sugeruje osobistych preferencji, tylko chęć manipulacji opinią użytkowników serwisu. Do Pana osobistych preferencji sprzętowych, ocen i sympatii - jak już zresztą wspomniałem - nic nie mam. (jf)


R E K L A M A
15 lat w mGSM 611 opinii
Opinia neutralna

Azawakh

Swoją opinię na temat Prestigia jak i myTaba przedstawiłem ' na podstawie porównania na żywo obu konstrukcji, którego dokonałem w czeladzkim M1 (Media Markt i Teletorium firma związana ze spółką myPhone). Owszem obie konstrukcje wyglądają na sztywne i solidne jak iPad z niemalże identycznyn dessignem. Jednak to Prestigio dzięki brakowi kiepsko wkomponowanego obiektywu apatatu foto i ciemnej (fiolet pomieszany z brązem i czernią) robi lepsze wrażenie, wyróżniające urządzenie spośród konkurencji, urządzenia z nieco wyższej półki. Na tym polu myTab porównanie przegrywa gdyż wyglącda jak niezbyt udana kopia iPada. Owszem naturalne aluminium nadaje lekkości myTabowi ale naprawdę niczego nowego nie wnosi. I na koniec jeszcze jedna zaleta Multipada to 16 GB wbudowanej pamięci (myTab 8GB). Tym samym moje porównanie wygrywa Prestigio a myPhone niech zacznie myśleć i wprowadzać na rynek sprzęt, który wreszcie zacznie się czymś wyróżniać ale na plus. Przecież Prestigio też 7 cudem świata nie jest, też sprzedaje chińszczyznę a jednak czymś się pozytyiwnie wyróżnia. Jego tablety są już rozpoznawalne czego o produktach myPhone powiedzieć nie mogę. Przykre ale nie będę ani siebie ani kogokolwiek okłamywał, że jest inaczej. myPhone musi się jeszcze wiele nauczyć a przede wszystkim wyciągać wnioski, których wyciąganie jakoś im ciężko wychodzi. Czy to co piszę jest deprecjonowaniem konkurencji albo co gorsza hejtowaniem? Myślę, że nie ale jest to próba wskazania tego co bardziej wymagający klient chciałby na półkach sklepowych widzieć.

Zechciej przeczytać raz jeszcze co napisałem. Nie czepiam się porównania możliwości technicznych - ani Twojego zdania na temat tychże możliwości - tylko sformułowania, które jest moim zdaniem krzywdzące. Pisanie o jakimkolwiek urządzeniu "lowendowa chińszczyzna" w jakimkolwiek porównaniu, stawia taki produkt na z góry przegranej pozycji, tymczasem - nadal: moim zdaniem - 10-calowy tablet myPhone na to nie zasługuje. Nie sugerowałem żadnego hejtowania, jeśli zechcesz zauważyć. Prosiłem za to, by potencjalni użytkownicy przed zaklasyfikowaniem myTaba do kategorii, do której Ty raczyłeś go zaklasyfikować, wyrobili sobie własną opinię na jego temat oglądając go po prostu w sklepie; najlepiej takim, który umożliwia uruchomienie i pozwala pobawić się wyświetlaczem dotykowym. (jf)

15 lat w mGSM 611 opinii
Opinia pozytywna

Azawakh

Tablet ten ani nie jest polski ani nawet w Polsce zaprojektowany. To typowy przykład lowendowej chińszczyzny tyle, że bardzo przyzwoicie wykonany (nic nie skrzypi ani nie trzeszczy) chociaż pod względem technologicznym jest bardzo przeciętny a jego bliźniakiem może być Prestigio Multipad 5197 Ultra, który co prawda nie posiada aparatu foto ale jest w bardziej wysmakowanej kolorystyce i lepiej nieco wykonany. Mimo wszystko to najlepszy produkt wprowadzony przez wrocławską firmę na rynek. Na pewno jest to zdecydowanie lepszy sprzęt od mizernych telefonów, do których myPhone nas przyzwyczaił. 750 złotych za ten tablet w moim odczuciu nie jest najwyższą ceną i jeśli nie zależy komuś na super mocarnej specyfikacji potrzebnej do gier może myTaba10 kupić.
Wybacz, Azawakh, ale jak nie kocham telefonów myPhone, tak nie mogę się zgodzić w przypadku tego urządzenia na bardzo pejoratywne określenie "typowy przykład lowendowej chińszczyzny". Lowend w przypadku chińskich produkcji oznacza nie tylko kwestie techniczne (choć i w tej dziedzinie widzę na rynku sporą ilość gorszych urządzeń), ale również ergonomię, staranność wykonania, odporność na użytkownika. Rozumiem, że zauroczył Cię Multipad, ale nie jest to powód, by deprecjonować wartość konkurencji. Polecam wszystkim zainteresowanym - podobnie jak w przypadku każdego innego produktu - znalezienie produkcji myPhone w sklepie i wyrobienie sobie własnej opinii. (jf)

Opinia pozytywna

K@ptus

Witam, polski tablet, ale produkowany w Azji, tyle w nim polskości. Może zaproojektowany w Polsce. Pozdrawiam.
Ma Polską markę, gwarancja jest realizowana w Polsce; ma system po polsku. Polski w przeciwieństwie do bogatego importu czystych "chińczyków" bez gwarancji i możliwości naprawy w razie awarii. Nikt nikogo nie przekonuje, że to polska produkcja. O ile wiem, nikt w Polsce nie projektuje i nie produkuje tabletów. Szkoda. (jf)

18 lat w mGSM 25 opinii
Opinia pozytywna

maca

Witam. Mam pytanko. Czy producent przewidział jakieś dodatkowe akcesoria. Stacja dokujaca czy możliwość podłączenia klawiatury. Pytam bo mój 6-letni laptop powoli się kończy i wybór padł na tablecik tylko nie wiem jeszcze jaki. Pozdrawiam ekipę mgsm.
Obawiam się, że raczej nie. (jf)


R E K L A M A
Opinia pozytywna

xeros

Warto by dodać, że wg Waszej specyfikacji ma dwie kamery (2M i 0,3M): http://www.mgsm.pl/pl/katalog/myphone/mytab10/myPhone-myTab-10.html
Jak dotąd połączenie Allwinnera A10 + Mali 400 jest ciągle najbardziej opłacalne (wydajność/cena) do tańszych tabletów.
Zakładam, że w najbliższych miesiącach cena spadnie, bo konkurencja rośnie, a podzespoły tanieją.

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies