
Wiele wskazuje na to, że firma HTC pracuje nad dużym smartfonem, który mógłby powalczyć na rynku z Samsungiem Galaxy Note. Wzmianka o takim prototypie pojawiła się na forum Phone HK...
...By dość szybko zniknąć. Pozostał jednak po niej ślad, dysponujemy zatem zdjęciami i garścią informacji o modelu, który nie doczekał się jeszcze nawet kodowego oznaczenia. Na zdjęciu widać prostych kształtów obudowę z czerwonymi ozdobami. Na tylnej pokrywie daje się zauważyć logo Beats Audio, zatem wiemy, że nowość otrzyma przebojową technologię audio - i być może towarzyszące jej dedykowane słuchawki. To właściwie jedyny pewnik - źródło przecieku przytacza bowiem jeszcze kilka innych parametrów, ale nie sposób zweryfikować ich na podstawie zdjęcia. Telefon ma ponoć korzystać z procesora o taktowaniu 1,5 GHz, otrzyma też ekran o rozdzielczości 1794x1080 pikseli. Przekątna wyświetlacza określona została na 5 cali - i w to akurat możemy wierzyć na słowo, wystarczy porównać ekran choćby z wielkością widocznych znaków firmowych czy obiektywu kamery. Nie wspomniano nic o rysiku - jednym z atutów konkurenta. W przecieku wspomina się natomiast jeszcze o obecności systemu Android 4.0.4 i widocznym na naklejonej metce symbolu HTC6435LVW. Niestety, brak jakichkolwiek danych o dacie wprowadzenia tego modelu na rynek.
![]() |
![]() |
||
| Domniemany phablet HTC fot: Electronista |
|||
Przy okazji wspomnę o nazwie, jaka pojawia się od pewnego czasu w newsach o telefonach tej klasy. Duże smartfony, z 5-calowymi ekranami, wypełniające lukę między tabletem a telefonem, określane są mianem "Phablet" (od słów Phone i Tablet). Nazwa ta podoba mi się bardziej, niż polskojęzyczny łamaniec "smartfonotablet"... Jak sądzicie - czy tak właśnie będziemy nazywać duże komórki? A może macie jakieś swoje określenie na przerośnięty telefon (lub zminiaturyzowany tablet)?
Na postawie informacji serwisu Electronista


Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!