HTC celuje w Galaxy Note

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Wiele wskazuje na to, że firma HTC pracuje nad dużym smartfonem, który mógłby powalczyć na rynku z Samsungiem Galaxy Note. Wzmianka o takim prototypie pojawiła się na forum Phone HK...

...By dość szybko zniknąć. Pozostał jednak po niej ślad, dysponujemy zatem zdjęciami i garścią informacji o modelu, który nie doczekał się jeszcze nawet kodowego oznaczenia. Na zdjęciu widać prostych kształtów obudowę z czerwonymi ozdobami. Na tylnej pokrywie daje się zauważyć logo Beats Audio, zatem wiemy, że nowość otrzyma przebojową technologię audio - i być może towarzyszące jej dedykowane słuchawki. To właściwie jedyny pewnik - źródło przecieku przytacza bowiem jeszcze kilka innych parametrów, ale nie sposób zweryfikować ich na podstawie zdjęcia. Telefon ma ponoć korzystać z procesora o taktowaniu 1,5 GHz, otrzyma też ekran o rozdzielczości 1794x1080 pikseli. Przekątna wyświetlacza określona została na 5 cali - i w to akurat możemy wierzyć na słowo, wystarczy porównać ekran choćby z wielkością widocznych znaków firmowych czy obiektywu kamery. Nie wspomniano nic o rysiku - jednym z atutów konkurenta. W przecieku wspomina się natomiast jeszcze o obecności systemu Android 4.0.4 i widocznym na naklejonej metce symbolu HTC6435LVW. Niestety, brak jakichkolwiek danych o dacie wprowadzenia tego modelu na rynek.

Phablet HTC Phablet HTC
Domniemany phablet HTC
fot: Electronista
Obserwuj nas w Google News Obserwuj


Przy okazji wspomnę o nazwie, jaka pojawia się od pewnego czasu w newsach o telefonach tej klasy. Duże smartfony, z 5-calowymi ekranami, wypełniające lukę między tabletem a telefonem, określane są mianem "Phablet" (od słów Phone i Tablet). Nazwa ta podoba mi się bardziej, niż polskojęzyczny łamaniec "smartfonotablet"... Jak sądzicie - czy tak właśnie będziemy nazywać duże komórki? A może macie jakieś swoje określenie na przerośnięty telefon (lub zminiaturyzowany tablet)?

Na postawie informacji serwisu Electronista

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17271

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
66,7% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 33,3% 
15 lat w mGSM 611 opinii
Opinia pozytywna

Azawakh

Ja proponuję inną nazwę pisaną po polsku a mianowicie "Tabfon". Moim zdaniem brzmi jeszcze lepiej niż anglo języczne określenie "Phablet", na którym chciałem sobie język połamać. Jak się Wam podoba ta propozycja na określenie hybryd tabletów i smartphonów?
W polskim zbitka bf jest znacznie bardziej nienaturalna niż w angielskim ph (w zasadzie wymawiane jak f). Nie to, żeby któraś z nazw w ogóle mi się podobała, ale jednocześnie nie mam pomysłu na lepszą. (jf)


R E K L A M A
Opinia pozytywna

DAN7

Moim zdaniem takie urządzenie powinno się nazywać TABLETOFON, gdyż jest to połączenie tabletu i telefonu. Najbardziej w języku polskim by było to rozpoznawalne. Takie jest moje zdanie.

Opinia neutralna

Anonimek

ciekawa nazwa, faplet xD


R E K L A M A

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje