Rekord Apple i składany iPhone

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Gdy Tim Cook przejmował zarządzanie Apple zastanawialiśmy się, czy będzie w stanie dorównać Jobsowi. Patrząc na wyniki firmy możemy śmiało powiedzieć, że Steve doskonale wiedział, kogo wyznacza na następcę...

Niecały rok po śmierci legendarnego CEO Apple wciąż jest na topie i ustanawia kolejne rekordy. Ostatnio gruchnęła wieść, że koncern ustanowił rekordowy kurs akcji - 665 dolarów za sztukę. Co więcej, analitycy wieszczą, że akcje wciąż będą drożeć i w ciągu kilku miesięcy pobiją rekordową stawkę tysiąca dolarów za każdą. Owe 665 dolarów to najwyższa z zanotowanych dotąd stawek za pojedynczą akcję. Poprzedni rekord z końca 1999 roku należał do Microsoftu, który obecnie jest jedynie cieniem dawnej świetności. Oczywiście, gdybyśmy uwzględnili czynniki inflacyjne, Microsoft byłby wciąż niepokonany - ale operujemy wartościami bieżącymi, a te - przemawiają za Apple. Licząc bezwzględnie - wycena Apple wynosi 623,5 mld, zaś rekordowa Microsoftu wynosiła 618,9 mld dolarów. Przeliczając dawną wartość MS na "dzisiejszego" dolara uzyskalibyśmy 851 mld - ale, jak napisałem wcześniej - operujemy "tu i teraz". Jako ciekawostkę, mogę podać porównanie tych wycen z PKB Polski... Wynosi on (za zeszły rok) 1 522,7 mld zł. Przeliczając dolarową wartość Apple na złotówki, uzyskalibyśmy ponad 2 miliardy. Oczywiście nie wolno tak porównywać - ale to właśnie dzięki takiemu liczeniu wiele serwisów pisze, że koncern z Cupertino jest wart więcej, niż nasz kraj... No cóż, dla fanów - może...?

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Zostawmy jednak ciekawostki finansowe - mam bowiem dla was coś jeszcze. Niespodzianka! ;)

iPhone 5iPhone 5
fot: iResQ
Znów o nowym iPhone. Serwis iResQ dopadł domniemany korpus nowego modelu i zamontował w nim (również domniemane) nowe złącze. I... wszystko pasuje! Na dowód tego iResQ pokazuje nam zdjęcie zmontowanych elementów w zestawieniu z modelem 4S. To ciekawe doświadczenie może potwierdzać oryginalność pozyskanych części - aczkolwiek wciąż nie wiemy, czy są to rzeczywiste elementy nowej generacji smartfonu Apple. Zastanawia mnie trochę pokaźna ilość elementów, jakie trafiły w ręce przeróżnych serwisantów i dziennikarzy na dobry miesiąc przed premierą. Czy to dowód na słabszą czujność ochrony Apple, czy raczej kontrolowane przecieki? A może to wynik zlecania produkcji podzespołów wielu drobnym podwykonawcom?

Na koniec jeszcze kilka słów wyjaśnienia. Jeden z czytelników zarzucił mi, że zbyt wiele miejsca poświęcam kalifornijskiemu gigantowi. Odpowiedź jest krótka: piszę o Apple, ponieważ jest o czym!
Bez względu na to, czy jesteśmy fanami czy "hejterami" Apple, musimy się chyba zgodzić, że iPhone 5 będzie najbardziej oczekiwaną przez branżę premierą tego roku, a jego producent... cóż, czy chcemy, czy nie - pozostaje jednym z rynkowych liderów, pomimo wąskiej oferty produktowej.

Na postawie informacji serwisu iResQ

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17271

Ten artykuł skomentowano już 4 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
25,0% 
icon down
 25,0% 
icon unknown opinion
 50,0% 
Opinia neutralna

AnoniMouse

@R - na chwilę obecną upada właśnie RiM :)
Kiepskawa z Ciebie wróżka....
Apple też nie lubię ale przyznać trzeba im że wiedzą doskonale co robią.


R E K L A M A
Opinia negatywna

R

iShit. Szpieg, zamulator i plastikowa padaka. A o naprawdę dobrych urządzeniach nikt już nie pamięta. A o tym, że gdyby nie RIM , to nikt by nie miał dzisiaj smartfona w tej postaci. Delektujcie się dalej "sukcesami" Apple. Ja wieszczę wielki upadek tego kolosa na glinianych nogach. A sam będę promował antyreklamę gdzie tylko się da.

Opinia neutralna

pawellos24

Jakbyście nie pisali o iphonie to nowości pojawiałyby się raz na tydzień, serio tak mało dzieje się w branży mobilnej?


R E K L A M A
Opinia pozytywna

MARTINB2

AUTOR MA RACJĘ, JEŻELI COŚ SIĘ DZIEJE NA RYNKU SMARTFONÓW, A NA PEWNO BĘDZIE TO PREMIERA APPLE I NOWEGO SYSTEMU WP8 TO TRZEBA O TYM PISAĆ WIEDZA O TYM WSZYSCY FANI NOWYCH NOWINEK ZE ŚWIATA SMART.. :)

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies