Chińczyk potrafi!

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Chińska firma Xiaomi zaprezentowała na konferencji w Pekinie swój drugi smartfon, nazwany po prostu "Phone 2". Model ten ma konkurować z topowymi konstrukcjami wiodących firm. Zerknijmy, czym powalczy...

Xiaomi Phone 2 nie wyróżnia się wyglądem. Gładki przód plus barwny tył to elementy spotykane w wielu smartfonach. Najważniejsze tkwi jednak wewnątrz tej nieco sztampowej i skromnej obudowy. Pracuje w niej czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064, wspierany przez 2 GB pamięci operacyjnej. Obsługę interfejsową powierzono 4,3-calowemu wyświetlaczowi IPS o rozdzielczości 720p, dostarczanemu przez Sharpa.

Xiaomi Phone 2Xiaomi Phone 2
fot: Engadget
Xiaomi Phone 2 ma także dwie przyzwoite kamery - przednią o 2 megapikselach, tylną 8-megapikselową z matrycą typu BSI (back-side illuminated). Co ciekawe, producent ujawnił nawet ogniskową i światłosiłę obiektywów - to odpowiednio 28 i 27 mm, F2.0. Równie interesująca jest możliwość wyboru baterii. Nabywca decyduje, czy chce smukłą 2000 mAh, czy grubszą o 2 mm 3000 mAh.
Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Xiaomi Phone 2 trafi na rynek z systemem Android Jelly Bean i nakładką kojarzącą się z interfejsem MIUI. Poza standardowymi elementami, będzie poszerzone bezpieczeństwo urządzenia i zgromadzonych w nim danych (wraz z lokalizacją), a także asystent głosowy (podobny do Siri), działający jednak wyłącznie w języku chińskim. Każdy nabywca może także liczyć na 5 GB miejsca w chmurze na swe dane, jeśli 16-gigabajtowa pamięć telefonu okaże się za mała...

Smartfon kosztuje niecałe 2 tysiące juanów, czyli ok. 1100 zł.

Na postawie informacji serwisu Engadget

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17271

Ten artykuł skomentowano już 10 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
Zobacz wszystkie opinie
icon up
72,7% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 27,3% 
Default user logo
Papiak

Opinia neutralna

@Mozilla0007
Jak byk pisze, ze 720p, czyli 1280x768 albo cos kolo tego.
.centertel.pl | 19.08.2012, 07:08

R E K L A M A
Default user logo
n4t

Opinia neutralna

Chińczycy pokazują, że da się wypuścić telefon bez żadnego kompromisu. Żadne zacofane serie snapdragona, aktualny os, multum RAMu, bateria z liczbami do których reszta producentów chyba nigdy nie dotrze.

Gdyby istniał jakiś pewny kanał dystrybucji, to pomimo 23% vat i cła, byłaby to najciekawsza oferta na rynku. Podejrzewam jednak, że to się nie stanie, bo telefon raczej nie ma żadnego europejskiego atestu, certyfikatu sprzedaży i innych pieczątek.

Pozostaje nam więc być 100 lat za Chińczykami ;)
.dynamic.chello.pl | 17.08.2012, 23:08
Default user logo
Mario

Opinia pozytywna

Jak nie ma podanej rozdzielczości ekranu przecież pisze 720p, ogólnie telefonik zapowiada się nieźle ciekawe ile będzie w Polsce kosztował bo na pewno nie 1100 chociaż fajnie by było. Jak dla mnie można brać w ciemno
.warszawa.vectranet.pl | 17.08.2012, 22:08

R E K L A M A
Default user logo
mozilla007

Opinia pozytywna

Specyfikacja ciekawa, szkoda że nie ma informacji o rozdzielczości ekranu i brak slotu na kartę pamięci, ale telefon oprócz tego jest naprawdę niezły i do wyboru 2 typy baterii i to aż 3000 mAh, ciekawe ile na tej baterii by trzymał. Zostaje jeszcze jakość elementów, byle by nie był taki jak ZTE Blate, dokładniej wyświetlacz.
.adsl.inetia.pl | 17.08.2012, 13:08
adaml

Opinia pozytywna

Azawakh'u, założę się, że gdyby trafił w ręce polskich dystrybutorów, nie kosztowałby tyle, ile w macierzystym kraju. Założę się, że po doliczeniu ceł, podatków, marż, transportu i innych kosztów czy narzutów, cena gładko przekroczyłaby 1500 zł. A z nią - rynkowa walka byłaby utrudniona, o ile w ogóle możliwa....
.toya.net.pl | 17.08.2012, 09:08
Default user logo
Zequ

Opinia pozytywna

Jeśli wyjdzie w Polsce to może być hit!I coś mi mówi że muszę go mieć:D
.174.81.114 | 17.08.2012, 09:08
Default user logo
Azawakh

Opinia pozytywna

Kiedy ten smartphone będzie w Polsce? Proszę wersję z baterią 3000 mAh. Takie chińczyki powinny być sprzedawane przez myPhone, Traka i pozostałych "polskich producentów" elektroniki użytkowej.
.telesim.com.pl | 17.08.2012, 02:08

R E K L A M A
Default user logo
Piotrokop

Opinia pozytywna

Co tam 2GB Ramu. Liczy się 4 rdzeniowy Snapdragon. :>
.tktelekom.pl | 17.08.2012, 00:08
Default user logo
acr

Opinia neutralna

Jaki ma system?
.253.139.smslowianin.pl | 16.08.2012, 20:08
Default user logo
maca

Opinia pozytywna

Jeśli faktycznie on będzie tak tani 1100zł to sklepy z alledrogo już pewnie zamówiły po kilka kontenerów.
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 16.08.2012, 18:08

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies