
Dzień bez newsa na temat nowego iPhone - dniem straconym. Obiecuję jednak, że dziś krótko... Mamy potwierdzenie obecności nano-SIM oraz zmian w przednim panelu, o których już wspominałem.
Zaczniemy od kwestii nowego typu kart SIM. Jak pamiętamy, to właśnie Apple lansowało w ETSI nowy format SIM-a, zapewne nie bez powodu. Była to pierwsza wskazówka sugerująca nam przejście w nowym modelu na kartę mniejszą od dotychczasowego microSIM. Kolejną wskazówkę stanowiły informacje o tym, że wielu operatorów zaczyna przygotowywać zapasy kart nowego typu. A dziś - serwis Electronista pokazuje zdjęcia tacki na SIM, która zapewne znajdzie się w nowym iPhone. Łącząc powyższe informacje, niemal z całą pewnością możemy uznać, że nowy iPhone = nowy SIM.
Kolejna z fotografii, prezentowanych w serwisie potwierdza to, o czym pisałem wczoraj. Nowy model iPhone'a będzie miał nieco mniejszy "home button". Przypomnę - zmniejszenie przycisku i "martwych" powierzchni przedniego panelu ma pozwolić na wydłużenie ekranu bez zbędnego powiększania całej obudowy.
![]() |
| ![]() |
|
| Elementy nowego iPhone fot: Nowhereelse.fr |
|||
Ostatnia informacja, podawana przez serwis źródłowy, dotyczy nowego złącza dokującego. O tym, że otrzyma je nowy iPhone - już wiemy. Teraz jednak pojawiły się pogłoski, iż nowy port trafi z czasem do całej gamy urządzeń mobilnych Apple, czyli także do przyszłych generacji iPadów i iPodów nano czy Touch. Myślę, że informacja ta również jest prawdziwa - naturalnie pod warunkiem, że Apple rzeczywiście odeśle do lamusa dotychczasowy, szeroki port.
Na postawie informacji serwisu Electronista

