
Dawno nie pisałem o nowym iPhone ;) - pora zatem na kolejny przeciek. Pochodzi on z firmy ETrade Supply, będącej m.in. dostawcą digitizerów. Wzięto w niej pod lupę szybkę wyświetlacza, która ponoć trafi do nowego smartfonu Apple.
Wyniki pomiarów zdają się potwierdzać wszystko, co dotąd wiemy. Nowy iPhone będzie miał większy wyświetlacz i nieznacznie wyższą obudowę, o niezmienionej jednak szerokości. Mierząc "okno wyświetlacza", ustalono, że jego przekątna wyniesie 4,065 cala. Nowa szybka, wykonana z najnowszej odmiany Corning Gorilla Glass będzie o 0,1 mm cieńsza od poprzedniej. Widać, że wyraźnemu zmniejszeniu uległy przestrzenie nad i pod ekranem. U góry zamieniono miejscami położenie przedniej kamery i czujnika światła, co pozwoliło zwęzić cały panel, by niepotrzebnie nie wydłużać korpusu. Tego samego dokonano w dolnej części, zmniejszając średnicę głównego przycisku o 0,3 mm. Pozwoliło to obniżyć dolny panel z 18 do 15,4 mm. Wszystkie te zabiegi miały na celu zmniejszenie "martwej" powierzchni przedniego panelu tak, by mimo wydłużenia wyświetlacza, smartfon był możliwie jak najmniejszy. Pokusiłem się o własne obliczenia. Przyjmując, że część nad i pod wyświetlaczem mają - jak wynika ze zdjęcia - mniej więcej identyczną wysokość 15,4 mm, nowy iPhone będzie mierzył ok. 121 mm. Byłby zatem wyższy od 4S o 8 mm - oczywiście pod warunkiem, że w ETrade Supply mierzono element, który faktycznie trafi do nowego modelu. Mierzę, mierzę... ale wciąż nie jestem przekonany, czy użytkownicy iPhone naprawdę potrzebują większego ekranu...
![]() |
| ![]() |
|
| Pomiary nowego iPhone fot: ETrade Supply |
|||
Na postawie informacji serwisu Electronista


Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!