
Początek tygodnia obfituje w przecieki. Po prezentacji zmontowanego iPhone 5, o której pisze Jacek, postanowiłem pokazać wam coś z innej beczki. Więcej konkretów, ale bez obrazka...
Zamiast zdjęć prototypowych komórek, mamy tylko fragment wewnętrznego dokumentu Samsunga, do którego dobrali się reporterzy The Verge. Na oznaczonej jako poufna grafice widnieją wstępne informacje dotyczące dwóch nowych modeli z Windows Phone 8. Oba modele powiększą rodzinę smartfonów Samsunga pod koniec tego roku. Na razie nie wiemy, czy będą należeć do rodziny Omnia, czy też dostaną zupełnie nowe nazewnictwo. Na razie noszą imiona Odyssey i Marco. Pierwszy ma szansę zostać flagowym modelem z WP8, zaś drugi - ma być jego tańszą alternatywą, zubożoną m.in. o moduł NFC. Odyssey ma mieć ekran AMOLED o przekątnej 4,65 cala i rozdzielczości HD, zaś Marco otrzyma 4-calową matrycę superAMOLED o rozdzielczości WVGA. Oba modele mają pracować w sieciach LTE, oba otrzymają także te same dwurdzeniowe procesory Qualcomm MSM8960 o taktowaniu 1,5 GHz. Odyssey ma dysponować 8-megapikselowym aparatem, zaś Marco - 5-megapikselowym. Smartfony podzielą się natomiast przednimi kamerami do wideorozmów - w obu przypadkach będą 2-megapikselowe.
I choć dokument wygląda na autentyczny, proponuję - podobnie jak w przypadku zdjęć iPhone - lekkie ograniczenie zaufania. Jak pewnik możemy przyjąć jedynie fakt, iż Samsung pokaże telefon z WP8...
Na postawie informacji serwisu The Verge

Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!