
Niedawno pisałem o ciekawym patencie zgłoszonym przez Apple, pora zatem przedstawić inne nietypowe rozwiązania z drugiej strony barykady. Samsung i Motorola również mają ciekawe pomysły i również chcą je opatentować.
Samsung chce rozwinąć funkcjonalność rysika, który udało się już wylansować jako wygodny sposób pisania i szkicowania na dużym, pojemnościowym wyświetlaczu. Teraz pora rozbudować rysik o wbudowaną słuchawkę bezprzewodową. Samsung chce umieścić ją w odejmowanym od stylusa klipsie. Dbając o wygodę użytkownika, w słuchawko-rysiku miałby być montowany także moduł NFC, ułatwiający parowanie z telefonem.
Z kolei Motorola myśli o lepszym dźwięku. W tym celu chce zamienić powierzchnię wyświetlacza w dużą membranę głośnika elektrostatycznego. W założeniu, cała powierzchnia ekranu generowałaby drgania, które tworzyłyby dźwięk. Koncepcja nie jest nowa - ale po raz pierwszy membrana byłaby przezroczysta i stanowiła osłonę wyświetlacza, a przy okazji - dała lepsze brzmienie przy mniejszym zapotrzebowaniu na energie, niż w typowym głośniku dynamicznym. Drgania membrany mogłyby również stanowić element interfejsu telefonu - dając sprzężenie zwrotne wibracjami w konkretnych punktach ekranu.
Oczywiście od złożenia wniosków patentowych do zastosowania pokazanych rozwiązań na rynku konsumenckim jest bardzo daleka droga, już teraz można stwierdzić, że pomysł Samsunga może już niebawem doczekać się realizacji, zaś koncepcja Motoroli trafi pewnie na długie miesiące do szuflady...
Na postawie informacji serwisu PatentBolt


Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!