Firma Realme potwierdziła oficjalnie, że premiera serii smartfonów Realme 11 odbędzie się w maju.
"Numerkowe" modele Realme są uznawane za flagowce firmy, choć tak naprawdę są raczej mocniejszymi średniakami. W tym roku będzie zapewne podobnie, choć możliwe, że producent położy większy nacisk na fotografię. Wskazują na to zarówno wcześniejsze doniesienia z chińskiego urzędu TENAA, jak i opublikowany w serwisie Weibo zwiastun premiery. Widzimy tam smartfony z dość pokaźną, okrągłą wyspą aparatu fotograficznego. Oczywiście, wielkość wysepki nie determinuje możliwości fotograficznych, aczkolwiek nie podejrzewam, by chodziło wyłącznie o odświeżenie stylizacji urządzeń. Takim detalem zazwyczaj producenci akcentują fakt, iż zastosowali nieco bardziej zaawansowane aparaty. Oby tak właśnie było.
W pierwszej kolejności spodziewamy się zobaczyć Realme 11 Pro względnie Pro+, zaś model bazowy niekoniecznie musi zadebiutować podczas "głównej", majowej premiery... Nieoficjalnie wiadomo, że nowe Realme mają otrzymać 6,7-calowe ekrany AMOLED, procesory MediaTek Dimensity 1080 oraz akumulatory o pojemności 5000 mAh z ładowaniem o mocy 67 albo i nawet 100 W. W dziedzinie fotografii spodziewamy się aparatów z matrycami 108 lub 200 megapikseli, wspieranych jednostkami szerokokątnymi i makro - niemniej są szanse, że producent nas jednak czymś zaskoczy...
fot. 91mobiles
