Firma ZTE zapowiada premierę nowego flagowca swej submarki. Nubia Z50 ma otrzymać ciekawy aparat fotograficzny.
Według zwiastuna opublikowanego w sieci Weibo, nowy smartfon ukaże się 19 grudnia, czyli w następny poniedziałek. Z zapowiedzi wynika, że nowy model Nubia Z50 będzie promowany głównie przez pryzmat fotografii - choć lustrzanką oczywiście nie będzie ;) Żarty jednak na bok, przejrzyjmy producenckie grafiki.
fot. Weibo
Pokazano, że sercem smartfonu zostanie układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, wspierany pamięciami typu LPDDR5x oraz UFS 4.0. Główny aparat fotograficzny ma otrzymać nowatorski układ optyczny. Obiektyw ma mieć ekwiwalentną ogniskową 35 mm, ale przepuszczać na matrycę tyle światła, jakby miała ona rozmiar 1 cala. Z tekstu wynika, że będzie mniejsza, ale obiektyw ma sprawić, że zapewni efekty, jakby mierzyła cal. Będzie także autofokus śledzący ruchome obiekty. Kolejna grafika wspomina o aparacie szerokokątnym. Ma mieć matrycę 50 megapikseli i autofokus, dzięki któremu będzie również wykonywać zdjęcia makro. Aparat ma mieć pole widzenia 116 stopni, ekwiwalent ogniskowej 14 mm i możliwość wykonania makro już z 2 cm. Należy podejrzewać, że do premiery producent ujawni jeszcze kilka innych informacji na temat nowego smartfonu...
fot. Weibo









