Marcowy smartfon od Panasonica

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Całkiem niedawno pisaliśmy, że Panasonic powraca na rynki europejskie. Pisaliśmy również o premierowym telefonie dla seniorów od tego producenta. Teraz wiemy, że Japończycy szykują także smartfona z Androidem.

Na razie widzieliśmy tylko prototyp tego telefonu. Głównie z tyłu. Tylko na zdjęciach. Tak, zdajemy sobie sprawę z tego, że to dosyć niewiele jak na zapowiedź nowego smartfona, ale tylko takie materiały są w tej chwili dostępne. Ot, kolejna strategia marketingowa obliczana na gryzienie paznokci z niecierpliwości.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Zanim jednak oddamy się temu brzydkiemu nawykowi, warto wiedzieć, że prototyp wcale nie wygląda na telefon z technologią Lumix. Szkoda. Ma za to wyraźny napis NFC pod obiektywem aparatu, a wieść gminna niesie, że jego wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED będzie miał przekątną 4,3 cala i rozdzielczość qHD (540x960 pikseli). Można oczekiwać odpornej na wodę i kurz obudowy.


Prototyp smartfona Panasonic Prototyp smartfona Panasonic Prototyp smartfona Panasonic Prototyp smartfona Panasonic
Prototyp smartfona Panasonic
fot. Panasonic

Przedni panel ma linie bardzo wyraźnie podkreślone katami prostymi. Być może ta wyrazistość ma być kompensowana obłymi bokami tylnej części obudowy. Na dole mamy trzy przyciski dotykowe, zaś z boku dwa mechaniczne; jeden prawdopodobnie do ustawiania głośności, skalowania i drugi - wyzwalacz migawki aparatu. Pozbawione szczegółów lewa i dolna krawędź sugerują, że wszystkie gniazda interfejsów przewodowych znajdują się na górze. Spodziewać się można złącza USB i jack. Brak informacji, czy ten model będzie miał również HDMI.


Prototyp smartfona Panasonic Prototyp smartfona Panasonic Prototyp smartfona Panasonic Prototyp smartfona Panasonic
Prototyp smartfona Panasonic
fot. Panasonic

Opublikowano zdjęcia telefonu w dwóch wersjach. Przedni panel w obu jest czarny. Pierwsza wersja ma czarne również pozostałe elementy, chyba tylko poza obramowaniem obiektywu aparatu. Druga jest srebrna. Telefon jest zapowiadany na marzec przyszłego roku.

Na podstawie informacji producenta Panasonic

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2038

Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
0,0% 
icon down
 50,0% 
icon unknown opinion
 50,0% 
Opinia neutralna

JaToJa

Wygląda zachęcająco. Pamiętam jak kupiłem swojego czasu panasonica vs3 - działa do tej pory a ekranem może zawstydzić wiele wspolczesnych telefonów. Tu podejrzewam będzie podobnie. Czekam z niecierpliwościa na kolejne wiadomości n/t tego telefonu


R E K L A M A
Opinia negatywna

AaA3

Jak patrze na te oznaczenia CE, to aż mam nadzieje że nigdy nie powstanie.

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies