
Dziennik Nikkei podał, że japoński producent elektroniki - Panasonic Corp. planuje wzmożoną ekspansję na inne rynki. Smartfony z logo Panasonic powinny pojawić się w europejskich sklepach na wiosnę przyszłego roku.
Poza obecnymi na rynku firmami europejskimi, Panasonic prowadzi rozmowy również z potentatami z Ameryki Północnej i Azji. Panasonic Mobile Communications Co ma rozwijać i sprzedawać smartfony pracujące pod kontrolą systemu Google - Androida. Urządzenia będą montowane w Południowej Azji i stamtąd sprowadzane do krajów docelowych.
Do połowy roku fiskalnego 2015, Panasonic planuje sprzedać 7,5 miliona swoich telefonów wyłącznie za granicą. Japończycy powracają na rynek, który musieli opuścić w 2005 roku ze względu na rosnącą konkurencję cenową. Wiemy że do Polski firma wraca dzięki premierze modelu KX-TU301 - nie smartfona, lecz telefonu dla seniorów.
Jeśli Panasonic rzeczywiście wejdzie na Stary Kontynent, możemy oczekiwać wzmożonej konkurencji przede wszystkim w dziedzinie aparatów fotograficznych w telefonach. Być może restrukturyzacja konkurencyjnego Sony, które przechodzi szybki rozwód z Ericssonem, da Japończykom z Panasonica szansę na pomyślne wprowadzenie do naszych smartfonów technologii Lumix i obiektywów Leica? Patrząc na model Panasonic 101P z SoftBank-u nie mam nic przeciwko i trzymam kciuki.
Na podstawie informacji serwisu Reuters, Indie
