NovaThor U8500 dla Sony Ericsson

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

To nowy dwurdzeniowy procesor, na którym w przyszłym roku będą zapewne oparte smartfony Sony Ericsson. Dwa jądra ARM Cortex A9 plus grafika ARM Mali-400 MP. Publikujemy filmy, na których widać prędkość działania interfejsu.

Widoczny na filmach układ pracuje z systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich, a rdzenie taktowane są 1 GHz każdy, przy 512 MB pamięci RAM. NovaThor U8500 obsługuje interfejsy przewodowe HDMI i USB; jest w stanie pracować z matrycami fotograficznymi do 20 megapikseli i nagrywać wideo w rozdzielczości 1080p.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

NovaThor U8500 dla Sony Ericsson
wideo: STEricsson przez YouTube

Można przypuszczać, że właśnie ten procesor stanie się sercem zapowiadanego na przyszły rok modelu Sony Ericson Nypon LT22i z rodziny Xperia, który oparty jest właśnie na Androidzie 4.0 Ice Cream Sandwich. Smartfon ma dysponować dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 540x960 pikseli.


NovaThor U8500 dla Sony Ericsson
wideo: STEricsson przez YouTube

Niewykluczone, że to bardzo wczesny prototyp układu tego właśnie urządzenia można obejrzeć na wideo.


NovaThor U8500 dla Sony Ericsson
wideo: STEricsson przez YouTube

Na podstawie informacji serwisu Recombu

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2038

Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
0,0% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 100,0% 
Default user logo
smog11

Opinia neutralna

szkoda że gdy SE zapowiada 2 rdzenie, konkurencja planuje wprowadzenie czterech :/
.internetdsl.tpnet.pl | 27.11.2011, 16:11

R E K L A M A
Default user logo
piotrek1989

Opinia neutralna

Drogi twórco artykułu! Nie chce spekulować, ale wiadomym od dawna faktem jest rozdzielenie firm Sony oraz Ericsson, także prawdopodobnie model NovaThor U8500 nie będzie pracował na żadnym systemie... bo go po prostu nie będzie... Życzę wszystkiego dobrego, pozdrawiam:)
Drogi czytelniku! Nie znalazłem do tej pory pewnej informacji podanej przez Sony, w której ten producent definitywnie rezygnuje z dwuczłonowego brandu używanego do tej pory. Nie znalazłem również informacji, że Sony postanowiło zmienić reguły nazewnicze. Jeżeli znalazłeś tego typu informacje podane oficjalnie, proszę o źródło, bo wiedzy nigdy dosyć. Mało tego, zdaję sobie sprawę z tego, że nazwa Nypon może być wyłącznie oznaczeniem kodowym. Pisaliśmy o podziale Sony Ericssona i przejęciu udziałów przez Sony; liczymy w przypadku naszych użytkowników na podstawową wiedzę branżową. Trudno za każdym razem powtarzać informacje, które globalnie w branży są znane. Niemniej dziękuję za krytykę i proszę o wyjaśnienie, dlaczego Android miałby zniknąć z mapy systemów operacyjnych. Czy coś przegapiłem? Wzajemnie pozdrawiam.
.227.218.2 | 24.11.2011, 23:11

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies