Rozpad Sony Ericssona

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Stało się. Sony Ericsson przechodzi do historii. Wykupienie przez Sony całości udziałów w owym wspólnym przedsięwzięciu jest już faktem.

Sony odkupuje od Ericssona wszystkie udziały, stając się wyłącznym właścicielem marki. Wartość połowy udziałów oszacowano na 1,05 mld euro - i tyle właśnie zapłacą Japończycy za pełną własność spółki. Poza nazwą i prawami do produkcji telefonów i tabletów, Sony nabywa również pakiet opatentowanych przez Sony Ericsson rozwiązań. Ostateczny rozdział Sony i Ericssona nastąpi w styczniu 2012. Niestety na razie nie poddano, co będzie dalej. Ericsson zapewne już nie będzie produkować telefonów, skupi się raczej na rozwiązaniach sieciowych. Z kolei Sony chyba nie zachowa dwuczłonowej nazwy, a zwiastunem tego może być fakt, iż ostatnio koncern zaprezentował tablety sygnowane już tylko własną, jednoczłonową nazwą.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Na postawie informacji serwisu Engadget

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 17257

Ten artykuł skomentowano już 10 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
20,0% 
icon down
 40,0% 
icon unknown opinion
 40,0% 
Opinia neutralna

SE

W810 do dnia dzisiajeszego działa i jestem zadowolony, tylko już staruszek z niego


R E K L A M A
Opinia neutralna

Ozon

Ja kupiłem dzisiaj SE live i jestem zadowolony. przedtem miałem xperię i tez było dobrze... Szkoda, że firma się rozpadła :(

Opinia pozytywna

sCr

Jupi! Wreszcie koniec tej chińskiej tandety. Jeden sony-eryk w życiu skutecznie mnie przekonał, że lepiej sobie podarować telefon, który już po wyjęciu z pudełka jest zepsuty, a sama firma na wszelkie sposoby wymiguje się od jego naprawy. Mam nadzieję, że telefony produkowane pod marką Sony będą wyznaczały inny standard.


R E K L A M A
Opinia negatywna

SE user

Aj niedobrze. Dla mnie sony ericssony był synonimem zrównoważonej technologii k300 k550 c902 reprezentowały to. Mam nadzieję że sony zachowa styl telefonów (na tle nokii samsungów HTC i innego badziewia te telefony wyglądały bardzo stylowo) fajnie by było, gdyby za 2 lata obsługując najnowszy telefon Sony kojarzył się z dawnym sony ericssonem.
'Dawnego' SE, który produkował wymienione tu modele, JUŻ nie ma.

14 lat w mGSM 1 opinia
Opinia negatywna

cherry69

Lza kreci sie w oku poniewaz moim pierwszym se byl t610i a obecnie uzywam xperii arc. Przez te wszystkie lata mialem prawie 80% modeli se z ktorych jedne byly niez zbyt udane inne zas rewelacyjne. Se mialo bardzo duzy wklad w rozwoj tel. a w kilku przypadkach bylo pionierem w wprowadzaniu niektorych innowacji. Juz za chwile swieto zmarlych wiec przynajmniej bedzie mozna za se swieczke zapalic bo straszny zal sie rozstawac.

Opinia negatywna

jts4

Oj...zabolała trochę ta wiadomość. Dla mnie marka Sony Ericsson była marką bardzo rozsądnych propozycji. Używam kolejnego SE i jestem z tego kolejnego bardzo zadowolony. Przetestowałem różne marki, różne modele i jakoś najbardziej do gustu przypadł mi SE. Zastanawiam się, czy jest możliwe to, aby mimo tego rozłamu, mogła pozostać nazwa Sony Ericsson. Uzasadnienie moje jest takie, że teraz Sony, marka multimediów, będzie nadal wykorzystywać technologie legendy w dziedzinie telekomunikacji, technologię marki Ericsson. Uważam, że nazwa powinna pozostać na pewno dwuczłonowa. Byłby to szacunek dla Ericssona.

Opinia pozytywna

xyz

nie lubiłem se i w końcu nastąpił jego koniec. Może Sony pokarze jakiś model który mnie zainteresuje i przekona do siebie.


R E K L A M A
14 lat w mGSM 3 opinie
Opinia negatywna

PaCzKiN

Szkoda ;( że to koniec Sony Ericssona jak dla mnie była to najlepsza marka. Już z dobrych 7 lat używam SE... Mam głęboką nadzieje że sony pozostanie przy znanej nam jakości jaka poznaliśmy dzięki SE [*]

Opinia neutralna

misu.evo

Że tak głupio napiszę... ['] żałoba zagościła w mym sercu :( obecnie zużywam już czwartego SE i mam wypatrzonego piątego... Ech, smutno mi :(

Opinia neutralna

NorbiDG

Witam wszystkich.
Niestety ta informacja lekko "zabolała" mnie gdyż od początku miałem telefony Ericssona a potem SonyEricssona i mam spory sentyment do tej marki. Nie wiadomo co teraz Sony wymyśli - czas pokaże, oby to wyszło na lepsze (sprzętowo i programowo) i wszyscy mogą być zadowoleni. Pewnie taki był krok Sony by bardziej mogło walczyć z Applem, Samsungiem, HTC i innymi producentami za którymi jest w tyle, a Ericsson mógł w pewien sposób "blokować" rozwój lub Sony nie chciało większej ingerencji swoich technologii w markę SE i dzielić się zyskami z Ericssonem. Poczekamy - zobaczymy.
Pozdrawiam wszystkich fanów marki SE :)

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies