Przeciekające telefony: HTC Zeta

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł

Kolejny dzień - kolejny przeciek. Tym razem mamy, wyglądające na oficjalne, zdjęcie HTC Zeta ze szczegółowymi danymi poddającymi w wątpliwość sens posiadania laptopa. Specyfikacja jest tak wyśrubowana, że aż niewiarygodna.

HTC ZetaHTC Zeta
fot: Engadget

Dotykowy HTC Zeta ma czterordzeniowy procesor APQ8064 z zegarem 2,5 GHz, 1 GB RAM, wyświetlacz 4,5 cala o rozdzielczości 1280x720 pikseli. System to Android Ice Cream Sandwich z Sense UI 4.0. 32 gigabajty pamięci wewnętrznej. Gdyby ten gorący smartfon pojawił się jeszcze tej zimy, nie groziłyby nam marznące dłonie.

Obserwuj nas w Google News Obserwuj

Podawana przez Engadget specyfikacja techniczna HTC Zeta jest dosyć szczegółowa. Poza wyżej wymienionymi detalami, serwis podaje także, że bateria smartfona będzie miała pojemność 1830 mAh battery, urządzenie będzie obsługiwało Beats Audio i Bluetooth w wersji 4.0.

Główny aparat ma dysponować matrycą 8 megapikseli i wsparciem podwójnej lampy LED flash. Rejestracja wideo oczywiście w rozdzielczości 1080p. Do rozmów wideo będzie można wykorzystać przednią kamerę z matrycą 1,3 megapiksela. Podawane są nawet wymiary obudowy: 109,8x60,9x9,8 mm i waga 146 gramów.

Prawdziwy potwór, choć bardziej niż ta specyfikacja dziwi mnie ilość przypadkowych przedświątecznych przecieków. Dopiero co pisaliśmy o HTC Edge, później o HTC Ville, a nie dalej jak wczoraj, o BlackBerry London. Umiejętna kontrola informacji to podstawa w dobrym marketingu. Obawiam się jedynie, że w przyszłym roku będziemy leczyć zawiedzione nadzieje, gdy okaże się, że prawdziwa specyfikacja nie do końca odpowiada tej nieoficjalnie wyszeptanej branżowym dziennikarzom - dlatego jak zwykle polecam zachowanie zimnej krwi i cierpliwość.

Na podstawie informacji serwisów Engadget

O autorze
jacek-filipowicz.jpg
Jacek Filipowicz

Dziennikarz specjalizujący się w rynku urządzeń elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń przenośnych, telefonów, smartfonów i tabletów. Związany z katalogiem mGSM.pl od początku istnienia serwisu. Od 2012 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. Autor testów, recenzji, aktualności.

Artykułów: 2038

Ten artykuł skomentowano już 10 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!

R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
Zobacz wszystkie opinie
icon up
33,3% 
icon down
 8,3% 
icon unknown opinion
 58,3% 
Opinia neutralna

tomanio22

Panowie nie piszcie jeszcze o zaletach i wadach tego telefonu bo nic jeszcze o nim nie wiecie! Na razie wiemy tylko ze bedzie to rewolucja w stajni HTC zobaczymy co zaproponuje nam SAMSUNG w 2012 roku.


R E K L A M A
Opinia neutralna

lesiot

Jezeli chodzi o wydajnosc, to kluczowe znaczenie ma system operacyjny, na jakim dany procesor sie uzytkuje. A tu niestety jest koszmarek zwany androidem, ktory pod wzgledem wydajnosci i optymalizacji jest najgorszym w mozliwych systemow. Do tego idiotyczna wielozadaniowosc (a wrecz brak jednoznacznej wielozadaniowosci) powoduje ze platforma androidowa, to zwykly pozeracz zasobow i dla niego nie ma za duzych procesorow i zbyt duzo pamieci ram. W przypadku porownania 4 rdzeniow 2,5 GHz i jednego 1,6 GHz oczywscie lepszy moze byc tylko jeden, nawet na dziadowskim systemie jakim jest android. Ale dobry system (sa takie) na 1GHz procesorze, moze sprawdzac sie znacznie lepiej niz android wlasnie na 2x 1GHz. Moim skromnym zdaniem, zaden system operacyjny nigdy nie powinien wyjsc z fazy testow alpha z tak poroniona i idiotyczna wielozadoniwoscia jaka oferuje android, ciezko w przypakdu tego koszmarka mowic o systemie operacyjnym wrecz. Archaiczne symbiany s60v1 lepiej wykorzystywaly zasoby i oferowaly prosta ale skuteczna wielozadaniwosc, tym samym dzisiejsze androidy nawet nie dorownuja w pewnych kwestiach urzadzeniom sprzed 5-6 lat.

Opinia pozytywna

XxX

"Fajny z przodu z tyłu typowy htc,nie podoba mi się.4 rdzenie 2,5 mój przenośny mały laptop ma 1 rdzeń i 1,6ghz:) nieźle tylko to się chyba inaczej liczy bo ten mój laptop jest raczej bardziej wydajny niż te 4 rdzenie.Fajny pomysł i to na co czekałem to wyświetlacz na całym prawie telefonie i tak powinno być tylko 4,5 to już przesada 4,3 to jak dla mnie max i jak by zrobili taki to telefon by był przy tym bardzo mały.Swoją droga ciekawi mnie jak będzie wyglądał iphone 5 mysle,że to będzie 1 iphone który kupię no jeśli będzie miał min.4 cale ekran i 4 rdzenie"

Według mnie telefon wygląda super, zarówno z przodu jak i z tyłu (nie każdy musi mieć telefon taki jak szmelc Apple pokryty szkłem, a jak spadnie na beton to wielki płacz). Taaa, i na bank Twój laptop z 1 rdzeniem 1,6 GHz jest bardziej wydajny niż 4 rdzeniowy 2.5 GHz (mimo, że w telefonie), chyba nie wiesz gościu co piszesz. Nie wiem czy smaić się czy płakać... Kupuj sobie to nadgryzione jabłuszko, przepłacaj za amerykański szmelc (nic w nich innowacyjnego, telefony, które wychodziły wcześniej miały widocznie lepsze parametry). Pewnie jak wyjdzie Iphone 5 to bedzie miał gorsze parametry od tego HTC, a będzie w sprzedaży dużo później duzo później.

Pozdro dla kumatych.


R E K L A M A
Opinia neutralna

sielik

No i się wyjaśniło, to tylko koncept. Poza tym nie wcisnęliby ekranu 4,5" w tel o wymiarach 109.8 x 60.9

14 lat w mGSM 11 opinii
Opinia neutralna

marcus

tu ktoś policzył wymiary: http://picbg.net/img.php?file=ba0120289570fd53.PNG
O, dzięki, nie wiedziałem, choć z doświadczenia wiem, że wymiary liczone proporcją z renderów bywają niestety mocno nieprawidłowe.

Opinia pozytywna

carl18

skąd 4 rdzenie po 2,5GHz? a stąd, że qualcomm już dawno planował wypuścić procesory S4 [m.in. APQ8064 z adreno 320) w ostatnim kwartale 2012. Co do telefonu - dla mnie bomba ; D

Opinia negatywna

vintage

Fajny z przodu z tyłu typowy htc,nie podoba mi się.4 rdzenie 2,5 mój przenośny mały laptop ma 1 rdzeń i 1,6ghz:) nieźle tylko to się chyba inaczej liczy bo ten mój laptop jest raczej bardziej wydajny niż te 4 rdzenie.Fajny pomysł i to na co czekałem to wyświetlacz na całym prawie telefonie i tak powinno być tylko 4,5 to już przesada 4,3 to jak dla mnie max i jak by zrobili taki to telefon by był przy tym bardzo mały.Swoją droga ciekawi mnie jak będzie wyglądał iphone 5 mysle,że to będzie 1 iphone który kupię no jeśli będzie miał min.4 cale ekran i 4 rdzenie


R E K L A M A
Opinia pozytywna

bee

piękny, szkoda że na Androidzie.

Opinia neutralna

jackhammeR

Przypomina Nokie X6.

Opinia neutralna

Braaa

Gdyby telefon wyszedł jeszcze w tym roku i z takimi parametrami (czterordzeniowy procesor 2,5 GHZ!!!) to byłby bez wątpienia najlepszy smartfon tego roku, chociaż jego cena też by była najlepsza (czyt. najwyższa). :P Jedna rzecz mnie tylko zastanawia... Skoro ledwo co wchodza smartfony z dwurdzeniowymi procesorami 1,5 GHz to skąd u licha nagle taki mocny procesor? Nie mniej zajebista maszynka bijąca wszytkie SE, Samsungi i Apple na głowę. Ciekawe jaka będzie odpowiedź konkurencji na tego potwora. :-)

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies